Prawo jazdy
Flickr.com Karolina Kabat
Autor Konrad Karpiuk - 30 Czerwca 2020

Dobre wieści dla 40 tys. kierowców. Chodzi o wasze prawo jazdy, możecie odsapnąć z ulgą

Po wprowadzeniu nowych przepisów, prawo jazdy miało stracić 40 tysięcy kierowców. Ich wprowadzenie planowano na 1 lipca, ale droga do uchwalenia przepisów znacznie się wydłużyła i rząd nie zdąży zaostrzyć kar w kodeksie drogowym. Nowelizacja musi jeszcze poczekać.

Prawo jazdy według nowych przepisów można było stracić za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h. Do tej pory ten przepis obowiązywał jedynie teren zabudowany, ale po wejściu w życie nowelizacji zostanie rozszerzony. Ostatecznie ustawa nie weszła w życie przez zapis o zmianie pierwszeństwa pierwszych.

Resort ma już dość, zaczęły się masowe kontrole w kraju. Tobie też mogą wlepić 30 tys. zł karyResort ma już dość, zaczęły się masowe kontrole w kraju. Tobie też mogą wlepić 30 tys. zł karyCzytaj dalej

Problematyczny zapis w planowej ustawie

Prawo jazdy można być też stracić przez inny, nowy przepis - pierwszeństwo pieszych jeszcze przed przejściem dla pieszych, a nie na samym przejściu, jak było do tej pory. Gdyby ustawa weszła w życie, od 1 lipca kierowca byłby zobowiązany zwolnić przed przejściem dla pieszych i ustąpić pieszemu, który dopiero wchodzi na przejście. Jak pisze Rzeczpospolita, wprowadzenie przepisów utrudniło protesty.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników

Problem, jaki może spowodować zmiana kodeksu ruchu drogowego, zwrócił uwagę Politechniki Krakowskiej. Zaopiniowano, że może to doprowadzić do dużych zatorów w miastach poprzez zmniejszenie przepustowości, a co za tym idzie do zwiększenia emisji spalin. Ponadto swoje wątpliwości wyraziły Tramwaje Warszawskie, bo przepisy obowiązują także przejścia dla pieszych na torowiskach.

Najdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćNajdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćCzytaj dalej

Prawo jazdy 40 tysięcy kierowców bezpieczne, przepisy na razie nie będą zaostrzone

- Zmiana ta […] niekorzystnie wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejściach dla pieszych przez torowisko. Wynika to m.in. z faktu, iż tramwaje mają zdecydowanie dłuższą drogę zatrzymania niż samochód przy tej samej prędkości początkowej. Co więcej, Spółka obawia się wzrostu liczby wypadków aż w dwóch obszarach: wypadki z udziałem pieszych, którzy nie mają obowiązku posiadania wiedzy na temat możliwości zatrzymania tramwaju - pisali przedstawiciele Tramwajów Warszawskich.

Nowe przepisy miały zmienić także limit prędkości w nocy w terenie zabudowanym. Do tej pory w godzinach 23-5 wynosił 60 km/h, czyli o 10 km/h więcej niż w dzień. Po zmianie ten zapis również miał zostać zmieniony. Według szacunków, z powodu zmian w przepisach, 40 tysięcy kierowców miało stracić prawo jazdy. Nie wiadomo kiedy ustawa wejdzie w życie i jakie poprawki z niej wejdą w życie.

Biedronka podjęła ważną decyzję. Sprawa dotyczy nowych cen po zmianie VATBiedronka podjęła ważną decyzję. Sprawa dotyczy nowych cen po zmianie VATCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek
  2. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  3. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  4. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  5. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News