Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Prawie 8 mln Polaków otrzyma list z ZUS. Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.10.2023 20:37

Prawie 8 mln Polaków otrzyma list z ZUS. Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj

List z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
BiznesINFO

Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nadeszła ważna informacja. 8 milionów Polaków w najbliższym czasie otrzyma bardzo ważny list. W odróżnieniu od poprzednich takich zawiadomień, zawarto jeden ważny punkt - pod żadnym pozorem nie wolno go zignorować, a tym bardziej zgubić.

Ważna informacja z ZUS

W ostatnim czasie bardzo często można usłyszeć o wysyłce listów przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Część z nich dotyczy błahych spraw i formalności, inne z kolei - zawierają ważne instrukcje dla odbiorców.

Tym razem jednak sytuacja jest wyjątkowa. ZUS co prawda wysyła kolejną partię listów, jednak równocześnie przekazał informację, iż otrzyma go blisko 8 mln Polaków. Zawartość koperty nie może zostać w żadnym wypadku zignorowana.

Pismo, którego nie można zignorować

Według doniesień portalu Interia.pl, listy otrzymają nie tylko seniorzy. Niektóre przesyłki są adresowane również do młodych osób, które spełniają odpowiednie warunki - np. pobierają rentę rodzinną z powodu śmierci rodzica.

Ze słów rzeczniczki ZUS na Dolnym Śląsku Iwony Kowalskiej-Matis dla Interii wynika, że korespondencja dotyczy 14. emerytury i renty. Listy otrzymają wszyscy beneficjenci świadczenia - zostało ono wypłacone już kilka tygodni temu.

Zawartość jest ważna

Co natomiast znajduje się w środku przesyłki? Interia.pl podaje za słowami dolnośląskiej rzeczniczki ZUS, że listy zawierają informacje dotyczące wypłaconej 14. emerytury. Obejmuje ona również konkretną kwotę, którą otrzymał beneficjent.

Wbrew pozorom, zgubienie listu lub jego wyrzucenie nie wchodzi w grę. Zawiera on bowiem wrażliwe dane osobowe na temat danego beneficjenta 14. emerytury. Interia.pl wskazuje, że jeżeli chcemy się pozbyć takiej korespondencji, najlepiej ją zniszczyć - ale w taki sposób aby rekonstrukcja listu i danych była niemożliwa.