Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Popularne radio w stanie likwidacji. Właśnie przekazano przykre wieści
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.01.2024 12:03

Popularne radio w stanie likwidacji. Właśnie przekazano przykre wieści

Mikrofon
Pixabay/StockSnap

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w mediach społecznościowych przekazało przykre doniesienia. Okazuje się, że popularne i lubiane radio zostanie zlikwidowane. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy fanów rozgłośni. Przedstawiamy szczegóły. 

Wielkie zamieszanie w publicznych mediach

W ostatnim czasie media publiczne przeszły ogromną metamorfozę. Wszystko zaczęło się od momentu, w którym nowy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej oraz ich rady nadzorcze. Wówczas w przestrzeni publicznej pojawiło się sporo dyskusji i kontrowersji, a także przyniosło to wiele rewolucyjnych zmian. 

Fatalne informacje dla wielu klientów. Sklepy mają już dość

Znane radio w stanie likwidacji

Teraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że jedna z popularnych rozgłośni radiowych jest w stanie likwidacji. Chodzi tu dokładnie o Radio Szczecin. Okazuje się, że Sąd Rejonowy w Szczecinie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego oficjalne otwarcie likwidacji spółki, która obecnie działa pod firmą Polskie Radio. W sieci pojawił się specjalny komunikat w tej sprawie. 

Zobacz także: Niewiele osób wie o istnieniu tej ulgi podatkowej. Można zaoszczędzić nawet ponad 1500 zł

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało komunikat

W mediach społecznościowych pojawił się komunikat dotyczący otwarcia likwidacji Regionalnej Rozgłośni w Szczecinie “Radio Szczecin”. MKiDN opublikowało specjalny post w jednym z serwisów. 

- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100% akcji, informuje, że Sąd Rejonowy w Szczecinie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Szczecinie “Radio Szczecin” S.A. w likwidacji z siedzibą w Szczecinie - napisano w serwisie X (dawniej Twitter). 

Tagi: sąd spółka