Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polacy wyciągają pieniądze z kont. Dawno nie było takiego poruszenia
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 01.07.2021 02:00

Polacy wyciągają pieniądze z kont. Dawno nie było takiego poruszenia

 PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Pobieranie gotowki z bankomatu
East News, Zofia i Marek Bazak

Polacy masowo wypłacają pieniądze z kont bankowych. W maju br. wyciągnęliśmy z kont 6 mld zł. Gorzej było tylko w 1996 r.

Konta bankowe wyczyszczone

Dziennik "Rzeczpospolita" postanowił zbadać powody, dla których Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków. Jak wskazują eksperci, część z tych pieniędzy poszła na inwestycje.

Obecnie na popularności zyskują nieruchomości, kruszce, ale owe pieniądze zostały spożytkowane również na konsumpcję. Jednocześnie Polacy wypłacają pieniądze z kont bankowych, bowiem obawiają się szalejącej inflacji.

Banki wciąż mają nadwyżkę depozytów, dlatego lokaty bankowe pozostaną na niezmienionym poziomie. W efekcie nic na nich nie zarobimy.

Konta bankowe bez środków

"Rz" podkreśliła, że w maju 2021 r. wypłaciliśmy z kont bankowych niemal 6 mld złotych. Podobny odpływ gotówki odnotowano w 1996 r.

Tymczasem raporty pokazują, że Polacy trzymają w bankach ponad bilion złotych. Choć to ponad dwa razy więcej niż osiem lat temu, marne stopy procentowe i inflacja sprawiają, że zysk jest niewielki.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]