BiznesINFO.pl
pieniądze kalendarz-banknoty-iberion

Biznes Info

Polacy nie pamiętają o dodatkowej uldze podatkowej Polskiego Ładu. Można zyskać 2600 zł

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Polski Ład wprowadził nową ulgę, o której przypomniała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Osoby łapiące się na ulgę mogą zyskać rocznie nawet 1500 zł.

2600 zł do zyskania

Ulga, o której mowa przeznaczona jest dla osób wychowujących samotnie dzieci. Fakt tego, że ulga sumuje się z dotychczasową ulgą na dzieci powoduje, że rodzic zyskuje nawet 2600 zł w rozliczeniu podatkowym.

Nowa ulga sumuje się z dotychczasową ulgą na dzieci - dla wszystkich rodziców, co oznacza że samotni od dochodów powyżej 30 tys. zł zapłacą podatek pomniejszony o ponad 2600 zł (1500+1100) - czytamy we wpisie na Twitterze Barbary Sochy.

Zmiana ma związek z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku - tłumaczy money.pl. Wcześniej podatek dla osoby samotnie wychowującej dziecko był naliczany jako dwukrotność podatku od połowy dochodów. Teraz zdecydowano się na wprowadzenie ulgi od podatku w wysokości 1500 zł. Fakt nadal istniejącej ulgi na dziecko w wysokości 1100 zł powoduje, że łącznie osoba samotna zyska 2600 zł w rozliczeniu.

Zyskają nie tylko samotni rodzice, ale także rodziny wielodzietne

Wielkie ułatwienie ma dotyczyć także rodzin z czworgiem lub więcej dzieci, które nie będą musiały płacić podatku PIT w przypadku, gdy dochód rodzica nie przekroczy 85 528 zł.

Tagi:

finanse podatki

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Sejm zdecydował. Mundurowi dostaną dodatek antyemerytalny

Czytaj więcej >

Finanse

BNP Paribas Bank Polska oferuje 550 zł nagrody za założenie konta. Warunek jest prosty

Czytaj więcej >
wnętrze sklepu

Finanse

Dezinflacja? Bez przesady. Szczera opinia członkini Rady Polityki Pieniężnej

Czytaj więcej >

Finanse

Środki z OFE po małżonku. Wystarczy jeden wniosek, a fundusz milczy

Czytaj więcej >

Finanse

Kondycja polskiej waluty na początku 2023 roku

Czytaj więcej >

Finanse

ZUS: tegoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie kosztować ponad 44 mld zł

Czytaj więcej >