Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pokazał, ile zapłacił za 90 km autostrady A2. Paragon grozy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.04.2024 11:47

Pokazał, ile zapłacił za 90 km autostrady A2. Paragon grozy

paragon, autostrada A2
Fot. Wikimedia.org/Rakoon/Public domain; Twitter.com/@norbertcala;

Paragon grozy z wielkopolskiej autostrady. Pieniądze, jakie zapłacił za przejazd 90 km autostradą A2 jeden z kierowców, pozwoliłyby na zakup paliwa na 100 km jazdy. - Jak inaczej to nazwać niż złodziejstwem w biały dzień? - pyta na portalu X oburzony mężczyzna.

Kierowca pokazał paragon grozy za autostradę A2

Samochody osobowe i motocykle podróżują niektórymi autostradami za darmo. Jest tak między innymi w przypadku autostrady A2 na odcinku Konin-Warszawa. Niemniej osoby jadące z Konina do Poznania muszą przygotować się na spory wydatek.

Na portalu społecznościowym X pojawiło się zdjęcie dwóch paragonów. Kierowca sfotografował dowód opłacenia należności za przejazd fragmentem autostrady A2, który należy do prywatnej spółki. Autostrada Wielkopolska S.A. od lat słynie z wysokich opłat za przejazd na odcinku Konin-Poznań.

Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

64 zł za przejechanie 90 km autostrady A2

Przejazd 90 km fragmentem autostrady A2 obsługiwanym przez Autostradę Wielkopolską S.A kosztuje aż 64 zł! Jak inaczej to nazwać niż złodziejstwem w biały dzień? - zapytał kierowca, który pokazał paragony.

ZOBACZ: Dino zwariowało. Zacznie się w środę, klienci będą ustawiać się w kolejkach

Oznacza to, że każdy kilometr przejechanej autostrady to wydatek ponad 70 groszy. Kierowca, chcąc zakupić za te same pieniądze paliwo na stacji benzynowej, mógłby napełnić bak samochody na tyle, by mógł przejechać na popularnej 95-tce aż 100 km.

Kierowcy często omijają autostradę A2 na odcinku Konin-Poznań

Kierowcy zmierzający do Poznania często rezygnują z korzystania z prywatnego odcinka autostrady A2. Większość z nich decyduje się zjechać z trasy na bramkach w Koninie i kontynuować podróż tzw. starą 2. Jest to droga krajowa numer 92, która wcześniej była wykorzystywana jako główna trasa dojazdowa do stolicy Wielkopolski. Z racji wysokiej ceny przejazdu większość prywatnych kierowców nadal z niej korzysta.

ZOBACZ: PKO BP ostrzega klientów. “Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem”

Jechałem tą trasą w poniedziałek i miałem podobne przemyślenia - napisał jeden z internautów pod zdjęciem paragonów z autostrady. - Tragedia i jedzie tam masa aut ile to pieniędzy dziennie? Duże auta oczywiście więcej płacą... - dodaje ktoś inny.

Co? Nie pasuje, że jeździsz autostradą, za której budowę zapłaciłeś, a teraz płacisz za używanie, by właściciel mógł zbierać śmietankę? - zapytał drwiąco inny internauta.

Źródło: x.pl, biznesinfo.pl