Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > PKP likwiduje ulgę na przejazdy pociągami. Czas tylko do końca roku
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.12.2023 18:42

PKP likwiduje ulgę na przejazdy pociągami. Czas tylko do końca roku

EZT Flirt PKP Intercity
Wikimedia Commons

Kończy się ważność jednej z popularniejszych ulg na bilety dostępnej w PKP Intercity. Można z niej korzystać jedynie do końca roku, jedynie z ważnymi uprawnieniami. Od 1 stycznia nie będzie z niej można korzystać.

Koniec popularnej ulgi

Cała sprawa dotyczy ulgi o wysokości 33 proc., którą wprowadzono na początku 2021 roku. Jak podaje portal finanse.wp.pl, rządowa ustawa covidowa zawierała kilka preferencyjnych rozwiązań dla kilku grup osób.

Jedną z nich była właśnie wspomniana ulga na bilety kolejowe wszystkich przewoźników. Przysługuje ona tym krwiodawcom, którzy co najmniej trzy razy w trakcie pandemii koronawirusa oddały krew. Inną zmianą było z kolei przyznanie dodatkowego dnia wolnego od pracy.

Trzech nowych milionerów w Polsce. Wygrali fortunę w Lotto

Ostatnie dni obowiązywania

Ponieważ w połowie roku Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego, swoją ważność traci również ulga na przejazdy koleją. PKP Intercity poinformowało o tym fakcie pod koniec czerwca.

Z ulgi mogą skorzystać ci krwiodawcy, którzy do końca szóstego miesiąca roku odebrali stosowne zaświadczenie o trzykrotnym oddaniu krwi w trakcie pandemii. Ponieważ są one ważne przez pół roku, zatem korzystanie z ulgi możliwe jest jedynie do tegorocznego sylwestra.

Lepiej skorzystać

Ulga 33 proc. dla krwiodawców obowiązuje jeszcze w PKP Intercity. Inni przewoźnicy wycofali ją z oferty jeszcze w trakcie roku - pasażerowie posiadający zaświadczenie powinni sprawdzić listę ulg honorowanych przez przewoźnika, z którego usług chcą skorzystać jeszcze w grudniu.

źródło: finanse.wp.pl