Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Trzech nowych milionerów w Polsce. Wygrali fortunę w Lotto
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 03.12.2023 16:23

Trzech nowych milionerów w Polsce. Wygrali fortunę w Lotto

Salon Lotto
Wikimedia Commons CC-BY-SA-3.0

Sobotnie losowanie Lotto ponownie przyniosło szczęście Polakom. Tym razem jednak wyniki okazały się bardzo zaskakujące - fortuny dorobiły się bowiem trzy osoby, które postanowiły zagrać i zakupiły kupon.

Losowanie Lotto

Standardowo, losowania Lotto odbywają się od kilku lat odbywają się trzy razy w tygodniu. Mają one miejsce konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty - dawniej zamiast dwóch ostatnich dni odbywały się one w piątki.

Oprócz zwykłego kuponu Lotto dającego szansę na wygranie pieniędzy z kumulacji, jest również możliwość zagrania w Lotto Plus za dodatkową złotówkę. Daje to możliwość wygrania dodatkowego miliona złotych.

Emerytura dla psa to nie żart. Niektórzy właściciele mogą dostać nawet 510 zł

Szczęśliwa sobota

Z informacji portalu wydarzenia.interia.pl wynika, że sobota 2 grudnia okazała się być szczęśliwą dla sporej grupy Polaków. Chodzi tu zarówno o osoby ze wszystkimi wylosowanymi liczbami, jak również i te, które trafiły np. “piątkę”.

W sobotnim losowaniu Lotto padły liczby 1, 3, 4, 19, 23 oraz 40. Z kolei ci, którzy postanowili zagrać w Lotto Plus, na swoich kuponach szukali następujących liczb: 5, 12, 26, 38, 39 oraz 43.

Troje milionerów

Blisko pełnej wygranej w Lotto bądź Lotto Plus było w sumie 115 osób. Tyle bowiem trafiło pięć z sześciu wylosowanych liczb - w przypadku “zwykłego” Lotto były to 73 osoby, zaś w wersji z plusem - 42. Wygrane, jakie otrzymają szczęśliwcy, to odpowiednio 4009,50 zł i 3500 zł.

Największymi wygranymi są jednak trzy osoby, które trafiły wszystkie wylosowane liczby. W przypadku Lotto były to dwie osoby - one zgarną dokładnie 1 971 549,20 zł. Z kolei trzecia osoba była jedyną, której poszczęściło się w Lotto Plus - ona zgarnie z kolei milion złotych. Teraz zwycięzcy mają 60 dni na odbiór wygranych, jednak będą one pomniejszone o 10 proc. podatku od nagrody.

źródło: wydarzenia.interia.pl