Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Orlen może nie być Orlenem. Zdaniem Obajtka obecna nazwa nie przystaje do rzeczywistości
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 10.03.2023 12:19

Orlen może nie być Orlenem. Zdaniem Obajtka obecna nazwa nie przystaje do rzeczywistości

Daniel Obajtek
East News

W rozmowie z IBSnews prezes PKN Orlen zdradził, że niebawem PKN Orlen może zmienić swoją nazwę, niewykluczone, że stanie się to nawet w tym roku.

Nowa nazwa Orlenu

Polski Koncern Naftowy Orlen rozważa zmianę oficjalnej nazwy koncernu, poinformował prezes Daniel Obajtek w rozmowie z ISBnews.

Na razie nie zapadła jeszcze decyzja co do nowej nazwy koncernu, rozpatrywane są różne warianty. Wymagana jest zgoda walnego zgromadzenia, choć Obajtek zakłada, że zmiana nazwy może nastąpić jeszcze w 2023 roku. 

Zdaniem prezesa PKN Orlen obecna nazwa nie przystaje do rzeczywistości, gdyż PKN Orlen stał się firmą, której obszar działania znacząco wykracza poza sam sektor naftowy. 

Zapewnił przy tym, że obecny logotyp firmy się nie zmieni. 

Daniel Obajtek skarży się na swoją pensję. Mówi, że inni mieli więcej

Plany Orlenu

Spółka PKN Orlen zarządza rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, realizuje inwestycje kluczowe inwestycje dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Do końca 2030 roku zainwestuje 320 mld złotych w rozwój firmy, z czego ponad ⅓ tej kwoty trafi na rozwiązania ekologiczne związane z rozwojem zielonej energii. 

Wynagrodzenie prezesa Orlenu

Dwa dni temu prezes Orlenu na antenie Radia ZET wyjawił, ile zarabia, Daniel Obajtek często powtarza, że jest “najmniej zarabiającym prezesem w historii PKN Orlen”. 


 

Tagi: Orlen