fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 26.05.2020. n/z Probka krwi trzymana w reku - zdjecie ilustracyjne.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 6 Lutego 2021

Belgia nie czeka na uśmiech losu. Obostrzenia przedłuża do 1 kwietnia

Obostrzenia w Belgii przedłużone do 1 kwietnia. Tamtejszy rząd woli dmuchać na zimne zamiast liczyć na odrobinę szczęścia i dlatego przedłuża większość obowiązujących obostrzeń. Zostaną otwarte sklepy zoologiczne, salony piękności i kempingi. A jak sytuacja wygląda w innych krajach?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak belgijski rząd radzi sobie z pandemią
  • Dlaczego przedłużył obostrzenia
  • Jak sytuacja prezentuje się w innych krajach Europy
  • Jak na tle pozostałych wypada Polska

Obostrzenia w Belgii przedłużone

Obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i na świecie zmieniają się z dnia na dzień. Tym razem Belgia zaskoczyła wszystkich, bowiem tamtejszy rząd przedłużył większość obostrzeń do 1 kwietnia 2021 r.

Portal bankier.pl informuje, że kolejne posiedzenie rządowego komitetu konsultacyjnego ds. walki z koronawirusem zaplanowano na 26 lutego. Wtedy eksperci przyjrzą się branży gastronomicznej, sportowej i kulturze. Jednak część obostrzeń została zdjęta.

Belgijski rząd powoli i stopniowo chce przywrócić funkcjonowanie poszczególnych branż. Od 8 lutego działać będą kempingi oraz ośrodki turystyczne, natomiast od 13 lutego zaczną funkcjonować zakłady fryzjerskie i sklepy zoologiczne. Na 1 marca poczekać muszą salony piękności oraz studia tatuażu. Rząd zastrzegł, że wszystko musi odbywać się w reżimie sanitarnym.

Europa zwraca oczy w kierunku Wielkiej Brytanii, gdzie kilka tygodni temu wykryto nowy szczep koronawirusa. Tamtejszy rząd z optymizmem podchodzi do całej sprawy, bowiem wirus słabnie. Mimo wszystko naukowcy przestrzegają przed euforią.

Nie czekają na oficjalne otwarcie restauracji. Gotowych pójść aż 47 proc. PolakówNie czekają na oficjalne otwarcie restauracji. Gotowych pójść aż 47 proc. PolakówCzytaj dalej

Warto zwrócić uwagę także na Grecję. Tamtejszy rząd przedłużył zasady trwającego od listopada lockdownu ze względu na duży przyrost liczby zakażeń - podaje RMF FM. Grecy zostali zamknięci w domach i aby się z niego wydostać muszą wysłać SMS-a z jedną z sześciu pozwalających na to przyczyn.

Obostrzenia w Europie i gdzie w tym wszystkim Polska?

Wszystkie kraje zbroją się na nadejście kolejnej fali koronawirusa. O zamykaniu się Niemiec słychać od dłuższego czasu, jednak na razie poza Bloombergiem nikt nie podał oficjalnej wiadomości.

Z kolei w Polsce mamy do czynienia z chwilowym odmrażaniem gospodarki. Rząd już zniósł uciążliwe dla wielu godziny dla seniorów, a od 12 lutego ma być jeszcze luźniej niż dotychczas.

- Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne - powiedział cytowany przez RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

Co zatem zmieni się w polskiej rzeczywistości od 12 lutego? W reżimie sanitarnym i przy 50 proc. obłożeniu będą mogły funkcjonować kina, teatry czy hotele. Otwarte zostaną także stoki narciarskie i obiekty sportowe.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News