Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > NOXO ENERGY i CBRE podpisują strategiczne partnerstwo. “Segment źródeł odnawialnych to priorytetowy obszar naszych inwestycji"
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 15.04.2024 13:35

NOXO ENERGY i CBRE podpisują strategiczne partnerstwo. “Segment źródeł odnawialnych to priorytetowy obszar naszych inwestycji"

None
fot. materiały prasowe

Użytkownicy pojazdów elektrycznych zyskają dostęp do setek nowych stacji ładowania. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy NOXO ENERGY – spółką należącą do JR HOLDING, pionierem na rynku ładowarek do aut elektrycznych – a CBRE, wiodącym graczem w dziedzinie doradztwa na rynku nieruchomości komercyjnych. Stacje ładowania zostaną zlokalizowane w pobliżu centrów handlowych, restauracji, biurowców i innych strategicznych punktów.

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie

Porozumienie jest odpowiedzią na rosnącą popularność elektromobilności w Polsce i Europie. Według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA), w okresie od stycznia do lutego 2024 r. auta elektryczne stanowiły 11,5% sprzedawanych nowych samochodów w UE. W Polsce sprzedaż aut elektrycznych wzrosła o 14,3% rok do roku w tym samym okresie, a w samym lutym odnotowano wzrost o 24,3%.

– Podpisane partnerstwo to naturalny krok w kierunku rozwoju sieci punktów ładowania, ale przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie społeczeństwa. Z roku na rok liczba samochodów elektrycznych zarówno w Polsce, jak i w Europie wzrasta. Niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, by podróż samochodem elektrycznym była dla nas komfortowa. Rynek elektromobilności w Polsce cały czas się rozwija, potrzebne są jednak nowe inwestycje. Dlatego jesteśmy przekonani, że wybudowanie nowych punktów ładowania znacząco wpłynie na dalszy rozwój sektora, jednocześnie pozycjonując NOXO, jako największą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych z wyłącznie polskim kapitałem – mówi Jakub Bańkowski, Członek Zarządu NOXO ENERGY.
 

Budowa 1000 stacji ładowania do 2025 roku

NOXO ENERGY stawia sobie ambitne cele – do końca 2025 roku firma chce wybudować 1000 punktów ładowania w całej Polsce. Współpraca z CBRE znacząco przyspieszy realizację tego planu. CBRE pomoże NOXO ENERGY w pozyskiwaniu nowych lokalizacji, w których zostaną zainstalowane stacje ładowania.

– Jako ogólnopolski operator sieci publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych posiadamy rozwiązania zarówno o małej mocy (AC) jaki i dużej (DC). Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować swoją ofertę do każdego obiektu – tam, gdzie klienci spędzają więcej czasu – hotele, biurowce, a także w lokalizacjach, w których użytkownicy chcą szybko naładować swoje auto, takich jak centrum handlowe, restauracje przydrożne czy centra miast – mówi Paweł Włudyga Członek Zarządu NOXO ENERGY.

 

– NOXO jest jedną z dynamiczniej rozwijających się spółek w naszym portfelu. Segment źródeł odnawialnych to priorytetowy obszar naszych inwestycji. Cieszymy się, że spółka aktywnie uczestniczy w kształtowaniu rynku, a partnerstwo z CBRE otwiera nowe szanse dla jej rozwoju - wyjaśnia January Ciszewski, prezes notowanej na GPW spółki JR Holding, która jest inwestorem NOXO ENERGY

Tagi: Energetyka