Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowe przepisy już działają. 22-latek poniesie surowe konsekwencje
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 18.03.2024 22:08

Nowe przepisy już działają. 22-latek poniesie surowe konsekwencje

policja
Fot. Pixabay/AndrzejRembowski

Wiele osób nadal nie pamięta o nowych przepisach dotyczących kierowców. Na pewno zapomniał o nich 22-latek z Ustronia. Teraz grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Wystarczyło 1,5 godziny.

Zaskoczenie dla kierowców

W ubiegłym tygodniu w życie weszły nowe przepisy dla kierowców. Z jednej strony nic więc dziwnego, że komuś zdarzyło się o nich zapomnieć — w Polsce możemy natknąć się na wiele przepisów czy sytuacji w czasie kontroli, o których kierowcy nie mają pojęcia. Kierowca z Ustronia złamał jednak jeden z najważniejszych zakazów. Zapłaci za to wysoką karę.

Bon energetyczny 2024. Wiemy, kto będzie mógł skorzystać

22-latek stracił samochód

Zaledwie 1,5 godziny od wejścia nowych przepisów w życie wystarczyło, by kierowca z Ustronia wpadł w poważne kłopoty. W nocy z 13 na 14 marca mężczyzna kierujący Audi A3 został zatrzymany przez policję. Wynik badania trzeźwości był jasny. 22-latek miał 2 promile alkoholu we krwi.

Rzecz jasna prowadzenie pod wpływem alkoholu już wcześniej było surowo zabronione, teraz jednak potencjalne konsekwencje zostały zaostrzone. Kierowca nie tylko prawdopodobnie będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę. Straci również samochód, nie wyklucza się również kary pozbawienia wolności do 3 lat.

To ostrzeżenie dla wszystkich kierowców

22-latek z Ustronia to pierwszy przypadek kierowcy, który złamał nowe przepisy. Być może to ostrzeżenie dla kolejnych osób, które chciałyby wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu. Nowelizacja kodeksu karnego zaostrzyła bowiem kary dla kierowców, których zawartość alkoholu w organizmie przekroczy 1,5 promila. W takim wypadku, a także jeśli osoba prowadząca pojazd była pod wpływem innych środków odurzających, spowodowała wypadek lub uciekła z miejsca zdarzenia, kierowca zostanie pozbawiony pojazdu, który następnie zostanie wystawiony na aukcję Jak pokazuje przypadek 22-latka, to zresztą nie jest jedyna kara.

źródło: fakt.pl