BiznesINFO.pl
prąd

Biznes info

Niższe ceny prądu po złożeniu specjalnego wniosku. Przegapisz termin i zapłacisz znacznie więcej

28 Września 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Rząd zdecydował się zamrozić ceny prądu w 2023 r. dla gospodarstw domowych. W celu korzystania z cen z 2022 r. będzie należało spełnić szereg warunków, w tym złożyć spółce energetycznej odpowiedni dokument, który da nam uprawnienia do zwiększenia limitu.

Zamrożenie cen prądu będzie dotyczyło gospodarstw, które nie zużyją więcej niż 2000 kWh energii rocznie. W przypadku gospodarstw, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnościami, będzie to 2600 kWh. Posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mogli zużyć aż 3000 kWh prądu.

Wniosek o zamrożenie ceny prądu do 30 czerwca 2023

Dodatkowym warunkiem do skorzystania z niższych cen prądu, będzie konieczność złożenia odpowiedniego wniosku w spółce energetycznej, informuje dzisiejszy "Fakt".

Spółka energetyczna będzie musiała otrzymać dokumenty orzekające niepełnosprawność, bądź zaświadczenie o posiadaniu Karty Dużej Rodziny, aby zastosować taryfę uwzględniającą wymienione wyżej przypadki. Dostawca energii będzie miał również prawo wglądu do dokumentów.

Jeżeli oświadczenie nie zostanie złożone w odpowiednim czasie, czyli do 30 czerwca 2023 r., to zamrożenie będzie dotyczyło tylko bazowych 2000 kWh. Prąd zużyty ponad ten limit będzie już kosztował wg ceny rynkowej w 2023 r.

Tagi:

ceny energii

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

NIK skontrolowała biomasę. Widzi w niej potencjał dla produkcji energii

Czytaj więcej >

Energetyka

Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

Czytaj więcej >

Energetyka

Tauron apeluje do części klientów. Jeśli chcą płacić mniej za prąd, muszą zmienić umowy

Czytaj więcej >
Dostawcy kombinują, podwyżki ceny prądu stają się faktem

Energetyka

Rachunki za prąd będą wyższe pomimo zamrożenia cen

Czytaj więcej >
Program "Mój prąd" rozpocznie się już wkrótce. Fot. pxhere.com

Energetyka

Urząd Regulacji Energetyki wyzerował stawkę opłaty OZE

Czytaj więcej >

Energetyka

Biedaszyby w Wałbrzychu. Mieszkańcy wykopują węgiel z… ogródka

Czytaj więcej >