Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nietypowy wybuch w mieszkaniu. Lokatorkę uratowała kołdra
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 25.05.2023 14:36

Nietypowy wybuch w mieszkaniu. Lokatorkę uratowała kołdra

straż pożarna
East News

Straż pożarna w Kołobrzegu interweniowała w jednym z mieszkań po tym, jak wybuchło opakowanie szamponu. Jak przekazała policja, zniszczenia są duże. W mieszkaniu przebywała kobieta, nic jej się nie stało dzięki temu że była przykryta kołdrą. 

Jak przekazała policja, zniszczenia są duże.

W jednym z mieszkań w Kołobrzegu wybuchła puszka z suchym szamponem. Jak przekazał dziennikarzom “Super Expressu” st. Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, na wskutek eksplozji jedno okno zostało wyrwane, a w drugim pękła szyba. Odłamki szkła uszkodziły także zaparkowane pod blokiem samochody.

Z ustaleń strażaków wynika, że doszło do wybuchu substancji areozolowej w suchym szamponie, który stał w niewielkiej odległości od zapalonej świeczki. 

Kobieta spała przykryta kołdrą

W mieszkaniu znajdowała się kobieta, która spała otulona dwoma kołdrami. Kobieta miała powiedzieć, że było jej zimno, dlatego zapaliła świeczkę przy łóżku, przykryła się kołdrą i zasnęła. 

- Dzięki temu, że była przykryta kołdrą, nic poważnego się jej nie stało. Można powiedzieć, że kołdra uratowała jej życie - przekazał st. kpt. Krzysztof Azierski. Jeszcze dziś stan lokalu ma ocenić nadzór budowlany.

Kobietą zaopiekowała się rodzina.

Niebezpieczne substancje

Należy pamiętać, że pojemniki po szamponach czy sprayach to produkty skrajnie łatwopalne, ich ogrzanie grozi wybuchem. Zazwyczaj na opakowaniach takich produktów znajduje się znak, by trzymać je z dala od ognia i innych źródeł ciepła.  

Tagi: Polska