Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Niemcy nadal tankują w Polsce. Jeden z naszych sąsiadów zatankował 1600 litrów
Joanna Leja
Joanna Leja 05.02.2022 01:00

Niemcy nadal tankują w Polsce. Jeden z naszych sąsiadów zatankował 1600 litrów

pexels-ingo-joseph-109629 (1)
Zdjęcie autorstwa Ingo Joseph z Pexels

Obniżka cen paliw kusi naszych sąsiadów, żeby tankować w Polsce. Coraz więcej osób robi wręcz zapasy benzyny. Jak czytamy na portalu Auto Świat rekordzista zatankował na raz 1600 litrów. Teraz zapłaci ponad 2000 euro podatku i kary za złamanie przepisów.

Auto Świat przyznaje, że rzeczywiście, ceny detaliczne paliw w Polsce należą do najniższych w Europie, choć przez niskie zarobki i tak stać nas na mniej paliwa niż mieszkańców wielu innych krajów Unii Europejskiej. Przy niemieckich zarobkach polskie ceny paliw prezentują się jednak bardzo atrakcyjnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, poza pełnym bakiem można wywieźć dodatkowo 20 litrów paliwa.

– Niemieccy celnicy zatrzymali 59-letniego mieszkańca Turyngii, który wybrał się po paliwo na stację do Bogatyni. Okazało się, że nie dość, że zatankował bak swojej ciężarówki do pełna, to jeszcze na pace miał osiem dwustulitrowych beczek wypełnionych paliwem – czytamy na portalu Auto Świat.

Należny podatek za taką ilość paliwa to 750 euro, które celnicy pobrali na miejscu podczas kontroli. Wobec 59-letniego mieszkańca Turyngii wszczęto podatkowe postępowanie karne. Mężczyzna złamał jednocześnie przepisy dotyczące transportu towarów niebezpiecznych, celnicy zawiadomili policję drogową. Ta wymierzyła mandat w wysokości 1500 euro.