Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie żyje prezes legendarnej firmy. Odszedł w wieku 65 lat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 11.04.2024 15:21

Nie żyje prezes legendarnej firmy. Odszedł w wieku 65 lat

świeczka
Fot. Pixabay/Ri_Ya

Nie żyje Paolo Pininfarina, prezes legendarnej firmy zajmującej się projektowaniem samochodów. Mężczyzna odszedł w wieku 65 lat. Przykre informacje o śmierci biznesmena przekazała jego firma w poruszającym oświadczeniu. 

Nie żyje Paolo Pininfarina

Paolo Pininfarina odszedł 9 kwietnia 2024 roku. Mężczyzna był prezesem legendarnej firmy stworzonej przez jego dziadka, która zajmowała się projektowaniem samochodów. Objął stanowisko w 2008 roku, gdy jego brat zginął w wypadku.

Wówczas firma przechodziła poważny kryzys, ale Paolo Pininfarina sobie z nim poradził. Zanim jeszcze dołączył do rodzinnego biznesu, pracował dla Cadillaca, Hondy, a także General Motors.

Ważny komunikat ZUS. Wielu mężczyzn nie wie, że może dostać pieniądze

Prezes legendarnej firmy odszedł w wieku 65 lat

Najważniejszym osiągnięciem włoskiego przedsiębiorcy jest przede wszystkim model Pininfarina Sergio Barchetta z 2013 roku, który został stworzony na bazie Ferrari i powstał w celu upamiętnienia zmarłego ojca. 

Paolo Pininfarina odszedł w wieku 65 lat. Biznesmen zmarł 9 kwietnia 2024 roku w swoim rodzinnym domu w Turynie. W jego ostatnich chwilach towarzyszyło mu pięcioro dzieci, żona oraz matka. 

Grupa Pininfarina przekazała druzgocące wieści

Druzgocące wieści o śmieci biznesmena zostały przekazane przez jego firmę w poruszającym oświadczeniu. Dyrektor generalny grupy pożegnał zmarłego, przekazał kondolencje oraz podziękował za jego wkład w firmę i okazane wsparcie. Dodał również, że najlepszym sposobem na uczczenie jego pamięci będzie dalsze angażowanie się w przyszłość Pininfariny.

W imieniu Zarządu, Komisji Biegłych Rewidentów i wszystkich pracowników Pininfarina wyrażam głęboki smutek i kondolencje z powodu straty naszego drogiego Prezesa. Wszyscy jesteśmy niezmiernie wdzięczni inż. Pininfarina za jego niezwykły wkład w firmę i za to, że zawsze z pasją wspierał naszą historię i tożsamość korporacyjną, zarówno pod względem stylu, jak i wyborów etycznych i behawioralnych - przekazał Silvio Angori w oświadczeniu.