Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie płacą za mieszkanie i grożą właścicielowi. Skandal w Szczecinie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.05.2023 20:09

Nie płacą za mieszkanie i grożą właścicielowi. Skandal w Szczecinie

bloki
BiznesInfo

Kobieta wynajmująca mieszkanie w Szczecinie w pewnym momencie przestała płacić właścicielowi. Na jego upomnienia dotyczące uregulowania wynoszącego kilkadziesiąt tysięcy złotych zagroziła zgłoszeniem na policję że molestuje jego córkę.

Dzicy lokatorzy w Szczecinie

Mieszkaniec Szczecina, Krzysztof Wilk, w marcu zeszłego roku wynajął kobiecie z córką dwa pokoje w swoim mieszkaniu. Jednak po trzech miesiącach kobieta przestała płacić za wynajem.

Jak podaje Polsat News za programem “Interwencja”, kobieta nie poprzestała wyłącznie na niepłaceniu czynszu. Oskarżyła właściciela o to, że “straciła wszystkie pieniądze” i stwierdziła, że “teraz on będzie ją utrzymywał”.

Grożenie policją

Historia na tym się nie skończyła. Gdy właściciel podjął próbę negocjacji pod drzwiami, kobieta nie wpuściła go do środka. Dodatkowo zagroziła mężczyźnie, że pójdzie na komisariat i zgłosi go za molestowanie nieletnich bo… jej córka się wystraszyła.

Jak zauważył w rozmowie z Polsat News Michał Kaczmarek z portalu wszczecinie.pl, sytuacja przybrała bardzo zły obrót ze względu na zagrożenie reputacji Krzysztofa Wilka. Policja bowiem zobowiązana jest sprawdzić takie zawiadomienie.

Policja bezradna

Dzika lokatorka wprowadziła do mieszkania swojego konkubenta i kolejne dziecko. Z informacji portalu Polsat News wynika, że mieszkańcy bloku stoją po stronie właściciela - boją się lokatorki i twierdzą, że jest nieobliczalna.

Sama kobieta nie ustąpiła nawet przy interwencji policji, gdy właściciel próbował porozmawiać z lokatorami oraz dostać się do pokoju, który nie podlegał najmowi. Ordynarnie wyrażała się do właściciela i reporterów Interwencji, i stwierdziła razem ze swoim konkubentem, że nie zapłaci 30 tys. zł długu.

Sami policjanci porozmawiali z dzikimi lokatorami i opuścili mieszkanie. Jak wynika z ich wypowiedzi cytowanej przez Polsat News, sprawą musi zająć się sąd.

Tagi: Szczecin