Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > NFZ oferuje usługę za darmo. Pacjenci nie będą musieli nawet czekać w kolejce
Irmina Jach
Irmina Jach 23.04.2024 14:19

NFZ oferuje usługę za darmo. Pacjenci nie będą musieli nawet czekać w kolejce

NFZ
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

NFZ wychodzi naprzeciw pacjentom, którzy muszą stracić kilka kilogramów lub zmienić tryb życia na zdrowszy. Oficjalny portal Diety NFZ pozwala na skorzystanie z darmowych jadłospisów dla całej rodziny.

Diety NFZ są darmowe dla każdego pacjenta

W serwisie Diety NFZ pacjenci mogą ułożyć kilka rodzajów jadłospisów dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się plany żywieniowe: klasyczny, dla osób z nadwagą i otyłością, wege, dla cukrzyków, dla chorych na Hashimoto i nadczynność tarczycy, dla cierpiących na depresję i nadciśnienie, dla seniorów, dla pacjentów zmagających się z zaparciami, dla rodzin, dla kobiet cierpiących na zespół policystycznych jajników, dla chorych na osteoporozę, kamicę żółciową lub dnę moczanową, a także dla osób, które chcą poprawić swoją odporność.

Każdy z jadłospisów może mieć nawet 28 dni. Po założeniu darmowego konta pacjenci otrzymują od NFZ nie tylko rozpiskę posiłków, ale także listę zakupów, która ułatwi przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych dań.

Tadeusz Rydzyk zaapelował do Polaków. Zostało tylko kilka dni

NFZ oferuje darmową opiekę specjalistów

Na stronie internetowej NFZ można nie tylko skomponować zdrowy jadłospis, ale również skorzystać z pomocy specjalisty. W Centrum Dietetycznym Online NFZ można porozmawiać z dietetykiem, psychodietetykiem lub specjalistą ds. aktywności fizycznej. Wszystkie konsultacje są darmowe, a opieka eksperta długoterminowa.

Żeby skontaktować się z wybranym specjalistą, wystarczy założyć darmowe konto w serwisie Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, wypełnić prostą ankietę, oraz wybrać datę i godzinę wideokonsultacji. NFZ przygotowało także bazę artykułów dotyczących zdrowego żywienia, z którymi można zapoznać się bez rejestracji.

ZOBACZ TAKŻE: Dino zwariowało. Zacznie się w środę, klienci będą ustawiać się w kolejkach

Akademia NFZ dba o zdrowie Polaków

Kolejną ciekawą usługą, o której wielu Polaków nie ma pojęcia, jest Akademia NFZ. Odwiedzając witrynę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na prosty kalendarz badań profilaktycznych. Wskazując swój wiek, możemy dowiedzieć się, do jakiego specjalisty powinniśmy się udać. Przykładowo: 50-letnie kobiety powinny zainteresować się programem "Profilaktyka 40 PLUS", bezpłatnym przeglądem stomatologicznym, oraz wybrać się na wizytę do ginekologa, by wykonać cytologię i mammografię. Równie ważne są m.in. badania znamion i badania przesiewowe w kierunku nowotworu jelita grubego.