Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nawet 6 tys. złotych dofinansowania. Trzeba się jednak pospieszyć
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.02.2024 22:06

Nawet 6 tys. złotych dofinansowania. Trzeba się jednak pospieszyć

Pieniądze, kalendarz
Iberion

Już niebawem kończy się kolejna edycja popularnego dofinansowania, z którego może skorzystać wielu Polaków. Wszystkie osoby zainteresowane tym dodatkiem powinny zwrócić szczególną uwagę na upływający termin składania wniosków. Potem szansa na nawet 6 tysięcy złotych przepadnie. Przedstawiamy szczegóły.

Ostatnia szansa na złożenie wniosku o dofinansowanie

Jakiś czas temu ruszyła ostatnia edycja programu “Moja Woda”. Jego założeniem jest wsparcie finansowe Polaków, a budżet dofinansowania do zbiorników wodnych umożliwiających zbieranie deszczówki wynosi aż 130 mln złotych. "Portal Samorządowy” przypomina, że jeśli ktoś chce wnioskować o przyznanie pieniędzy, to swoją inwestycję powinien rozpocząć przed 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz także: 600 zł dla niektórych rodziców. Wiadomo, kto dostanie pieniądze

Zasiłek pogrzebowy będzie wyższy. Wiadomo, o ile wzrośnie

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Polacy mogą starać się o dofinansowanie do zakupu, montażu, budowy oraz instalacji, które umożliwią im zbieranie deszczówki. Dotyczy to między innymi o przewody, które będą odprowadzały wody opadowe z rynien do specjalnych zbiorników, instalacji rozsączających i zbiorników retencyjnych czy też innych elementów służących do nawadniania czy też innego wykorzystania zebranej wody.

Ile wynosi dofinansowanie w ramach programu "Moja Woda"?

Jeśli chodzi o wysokość dofinansowania w ramach programu “Moja Woda”, to możemy otrzymać nawet do 80 procent zwrotu środków za naszą inwestycję, choć maksymalnie może być to 6 tysięcy złotych. Należy również pamiętać, że przygotowany przez nas projekt inwestycji nie może być wart mniej niż 2 tys. złotych. Wnioski w tej sprawie należy kierować do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i należy zrobić to do 30 czerwca 2024 r.