Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 600 zł dla niektórych rodziców. Wiadomo, kto dostanie pieniądze
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.02.2024 19:18

600 zł dla niektórych rodziców. Wiadomo, kto dostanie pieniądze

Pieniądze
Iberion

Od 1 stycznia rodzice powinni otrzymywać comiesięczne wypłaty 800 plus. Jakiś czas temu okazało się, że nie wszyscy beneficjenci mogli liczyć na podwyżkę kultowego świadczenia. Teraz do końca lutego część rodziców otrzyma dodatkowe 600 złotych. Przedstawiamy szczegóły. 

Podwyżka ważnego świadczenia dla rodziców

Popularne świadczenie wychowawcze jeszcze do niedawna było wypłacane w wysokości 500 złotych. 1 stycznia 2024 roku 500 plus wzrosło o 300 złotych i teraz rodzice mogą liczyć na 800 zł co miesiąc. Wyższa kwota powinna zostać przyznana automatycznie, bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Pieniądze przysługują wszystkim rodzicom, których pociechy mają mniej niż 18 lat. W tym przypadku nie obowiązują żadne limity dochodowe. 

Zasiłek pogrzebowy będzie wyższy. Wiadomo, o ile wzrośnie

Nie wszyscy rodzice otrzymali wyższe świadczenie

Ostatnio okazało się jednak, że nie wszyscy rodzice otrzymali przelew świadczenia w powiększonej kwocie, a na ich kontach znalazło się tylko 500 złotych. Na szczęście dotyczy to tylko części beneficjentów. Jak podkreśliła rzeczniczka ZUS na Dolnym Śląsku Iwona Kowalska-Matis, chodzi o przypadki, w których konieczne było przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. 

Zobacz także: ZUS pilnie ostrzega wszystkich rodziców. Chodzi o 800 plus

Niektórzy rodzice mogą liczyć na 600 zł jeszcze w lutym

Rodzice, którzy nie otrzymali wyższych wypłat nie mają powodów do zmartwień, bowiem zostanie im wypłacone wyrównanie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że pieniądze zostaną im wypłacone do końca lutego i beneficjenci za każde otrzymane 500 zł dostaną 300 zł w ramach wyrównania. Oznacza to więc, że jeszcze w lutym na konta części rodziców trafi 600 złotych.

Zobacz także: Lawina wniosków o nowe świadczenie. Urzędy nie nadążają