Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nagroda finansowa dla nowożeńców. Pod jednym warunkiem
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 04.09.2023 17:38

Nagroda finansowa dla nowożeńców. Pod jednym warunkiem

Kobieta, mężczyzna, ślub
Domena publiczna

Coraz mniej młodych osób decyduje się na wzięcie ślubu. W dzisiejszych czasach zaplanowanie uroczystości i zorganizowanie wesela jest nie tylko stresujące, ale i bardzo kosztowne. Pary decydują się na zalegalizowanie związku w coraz późniejszym okresie życia. Władze Chin widzą ten problem i oferują młodym małżeństwom pokaźny zastrzyk gotówki.

Nagroda pieniężna dla młodych małżeństw

Młodzi odkładają decyzję o ślubie nie tylko w Polsce. Serwis Forsal.pl podaje, że również Chińczycy coraz później decydują się na zalegalizowanie związku lub wręcz nie biorą pod uwagę takiego rozwiązania.

Wychodząc naprzeciw spadającej liczbie zawieranych małżeństw i coraz mniejszej liczbie urodzeń, władze okręgu Changshan w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin oferują nowożeńcom nagrodę pieniężną.

Pomoc sąsiedzka 2023. Już niebawem będzie można za to otrzymać wynagrodzenie

Są pewne warunki

Trzeba jednak spełnić pewne warunki. TVN24 podaje, że nagroda finansowa w wysokości tysiąca juanów (około 550 zł) przewidziana jest dla młodych par, w których kobieta ma 25 lat lub mniej. Kolejny wymóg stanowi, że musi to być także pierwsze małżeństwo tych osób. Dofinansowanie ma na celu "promowanie małżeństw i rodzenia dzieci w odpowiednim wieku".

Wsparcia jest więcej

Serwis podaje, że władze okręgu dokładają wszelkich starań, żeby pomóc rodzinom z dziećmi, tym samym zachęcając młodych ludzi do legalizowania związków. Za urodzenie drugiego dziecka w można dostać 5 tys. juanów rocznie (ok. 2750 zł), a za trzecie dziecko 10 tys. juanów (ok. 5500 zł), aż do ukończenia przez nie trzech lat.

Tagi: Pieniądze