Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nagłe zmiany w "Wiadomościach" TVP. Widzowie nie mogli się spodziewać
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 13.10.2023 13:20

Nagłe zmiany w "Wiadomościach" TVP. Widzowie nie mogli się spodziewać

wiadomości
TVP

Już w sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Zanim jednak ona nastąpi, widzowie „Wiadomości" będą mogli obejrzeć dłuższe niż zwykle główne wydanie programu.

Piątkowe wydanie

W piątek o godzinie 19:00 TVP zaprasza na specjalne wydanie programu "Wiadomości", w którym dokonane zostanie podsumowanie kampanii wyborczej. Pół godziny później, o godzinie 19:30, zostanie wyemitowane główne wydanie programu “Wiadomości” - przekazało Centrum Informacji TVP serwisowi wirtualnemedia.pl.

Warto przypomnieć, że standardowe wydanie programu trwa pół godziny.

Dłuższy program także w TVN

Na podobny ruch decyduje się także TVN, choć nie wydłuży swojego programu tak bardzo jak TVP. W programie znajdzie się podsumowanie podsumowanie kampanii wyborczej, relacje reporterów z jej finiszu, a także materiały poświęcone podsumowaniu rządów PiS, w tym afer obozu władzy. 

Mniej więcej w połowie programu przeprowadzona zostanie również rozmowa z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

 

 

Cisza wyborcza

O północy z piątku na sobotę (13-14 października) rozpocznie się cisza wyborcza. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej oraz kampanii referendalnej w jakiejkolwiek formie. Według Kodeksu Wyborczego agitacja wyborcza to „publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób, w tym w szczególności do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego".

Za załamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny w wysokości od 20 zł do 5 tys. zł, z kolei za publikację sondaży w tym czasie grozi od 500 tys. do nawet 1 mln zł. 
 

Tagi: TVP TVN24 Wybory