BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Morawiecki: "Polska bije na głowę wszystkie porównywalne gospodarki"
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 23.05.2023 15:27

Morawiecki: "Polska bije na głowę wszystkie porównywalne gospodarki"

Mateusz Morawiecki
Domena publiczna

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego Polska bije na głowę wszystkie porównywalne gospodarki. Na temat polskiej gospodarki mówił na Konwencie Morskim, który odbył się wczoraj w Gdańsku.

Morawiecki o polskim przemyśle oraz wzroście gospodarczym

Jego zdaniem polski przemysł morski staje się coraz bardziej kołem zamachowym i perłą w koronie polskiej ekonomii, a rozwój gospodarczy Polski najlepiej widać na tle innych krajów.

Ostatnich kilka lat to potężne zawirowania gospodarcze” - mówił premier.

- IV kwartał 2019 r., tj. ostatni kwartał przed pandemią, do I kwartału 2023 roku. Widać, że polska bije na głowę wszystkie porównywalne gospodarki  - dodał premier, wskazując na wzrost polskiego PKB w tym okresie.

Odbudowa gospodarki morskiej

Premier mówił, że jego rząd odbudowuje wartość gospodarki morskiej i jej wagę dla całej polskiej gospodarki.

“Przede wszystkim na polu takim, aby to wspaniałe polskie okno na świat, to okno, które przez 20 lat przykryte było żaluzjami bierności, pasywności, zapomnienia, żeby to okno zostało na powrót otwarte, żeby Polska dokonała symbolicznych, kolejnych zaślubin z morzem, zaślubin, które już na zawsze będą świadczyły o polskiej sile, o zdolności do wykorzystania tego wielkiego skarbu Rzeczypospolitej, jakim jest dostęp do morza” 

Stocznia szuka pracowników

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przekazał wczoraj w Gdańsku, że stocznia szuka nowych pracowników i zatrudnia praktycznie od zaraz. Ogłoszenia opisujące kogo konkretnie szuka stocznia zostały powieszone na jej bramach.

Wiceminister stwierdził, że chyba po raz pierwszy od wielu lat pojawiły się na bramie stoczniowej wylistowane zawody, które dzisiaj stocznia natychmiast przyjmuje jako nowych pracowników. 

"Dziesiątki, setki nowych pracowników, którzy mogą zostać przyjęci do stoczni. Wszystkie stocznie oczekują na nowych pracowników" - dodał.

Polecane