Mieszkanie na wynajem w Szczecinie będzie strzałem w dziesiątkę
By StasiÓ Stachów, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57317995
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Grudnia 2019

Mieszkanie na wynajem to dochodowa inwestycja. W trzech miastach zarobisz szczególnie sporo

Mieszkanie na wynajem może być świetnym źródłem zarobku. Stawki najmu w ciągu roku zwiększyły się o 5 procent, a to oznacza mniejszy przyrost w porównaniu do cen mieszkań. Jak się okazuje, w Polsce są trzy miasta, w których szczególnie się opłaca inwestować w mieszkanie na wynajem.

Mieszkanie na wynajem to pewniak

W niektórych miastach koszty najmu podniosły się bardziej niż ceny nowych mieszkań. Jak podaje Forsal, w Szczecinie stawki najmu są większe aż o 20 procent, co sprawia, że to miasto awansowało na trzecie miejsce w rankingu miast, gdzie mieszkanie na wynajem jest najbardziej opłacalne. Oprócz największego miasta w województwie zachodniopomorskim Jarosław Sadowski z Expandera wyróżnił także Sosnowiec i Częstochowę.

- Sosnowiec i Częstochowa to dwa inne miasta, gdzie koszty najmu są bardzo wysokie w porównaniu do cen mieszkań - powiedział w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Sadowski z Expandera.

Areszt lub kara do 1 mln zł. Formalności załatw przed końcem roku, a unikniesz problemówAreszt lub kara do 1 mln zł. Formalności załatw przed końcem roku, a unikniesz problemówCzytaj dalej

Stawki jak na Zachodzie

W Polsce koszty najmu są bardzo duże. Można je porównać do niektórych miast w zachodnich krajach Europy. Najbardziej opłacalny jest zakup mieszkania na własność, gdyż oprocentowanie kredytów jest rekordowo niskie.

Coraz więcej mieszkań trafia na rynek. One oczywiście przynoszą bardzo atrakcyjne stopy zwrotu, mniej więcej 7 procent rocznie wynosi rentowność takiej inwestycji, a jeżeli w dużej mierze wspomagamy się kredytem to może ona wynieść nawet 20 procent - powiedział ekspert.

Bank Millenium daje po 200 zł. Wystarczy zrobić jedną prostą rzeczBank Millenium daje po 200 zł. Wystarczy zrobić jedną prostą rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News