BiznesINFO.pl > Finanse > Mieszkanie na wynajem to dochodowa inwestycja. W trzech miastach zarobisz szczególnie sporo
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:07

Mieszkanie na wynajem to dochodowa inwestycja. W trzech miastach zarobisz szczególnie sporo

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Mieszkanie na wynajem to pewniak

W niektórych miastach koszty najmu podniosły się bardziej niż ceny nowych mieszkań. Jak podaje Forsal, w Szczecinie stawki najmu są większe aż o 20 procent, co sprawia, że to miasto awansowało na trzecie miejsce w rankingu miast, gdzie mieszkanie na wynajem jest najbardziej opłacalne. Oprócz największego miasta w województwie zachodniopomorskim Jarosław Sadowski z Expandera wyróżnił także Sosnowiec i Częstochowę.

- Sosnowiec i Częstochowa to dwa inne miasta, gdzie koszty najmu są bardzo wysokie w porównaniu do cen mieszkań - powiedział w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Sadowski z Expandera.

Stawki jak na Zachodzie

W Polsce koszty najmu są bardzo duże. Można je porównać do niektórych miast w zachodnich krajach Europy. Najbardziej opłacalny jest zakup mieszkania na własność, gdyż oprocentowanie kredytów jest rekordowo niskie. 

Coraz więcej mieszkań trafia na rynek. One oczywiście przynoszą bardzo atrakcyjne stopy zwrotu, mniej więcej 7 procent rocznie wynosi rentowność takiej inwestycji, a jeżeli w dużej mierze wspomagamy się kredytem to może ona wynieść nawet 20 procent - powiedział ekspert.