Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Masz w domu te urządzenia? Lepiej odłącz je od gniazdka, zaoszczędzisz fortunę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 03.02.2024 14:17

Masz w domu te urządzenia? Lepiej odłącz je od gniazdka, zaoszczędzisz fortunę

Pieniądze, kable
Zofia i Marek Bazak/East News

Wysokie rachunki za prąd to problem, z którym boryka się ogromna część Polaków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że część urządzeń, które posiadamy w swoich domach, pobiera naprawdę ogromną ilość prądu. Warto wyłączyć je z gniazdka, jeśli chcemy nieco zaoszczędzić.

Wysokie rachunki za prąd to problem wielu Polaków

Wielu Polaków zmaga się z tym, że musi płacić bardzo wysokie rachunki za prąd. Jak na razie obowiązują jeszcze rozwiązania, które mają na celu ochronę odbiorców energii. Chodzi o zamrożenie cen wprowadzone tym razem tylko na pierwsze sześć miesięcy roku. Jeśli nie zostaną przedłużone, to Polacy wówczas będą musieli zmierzyć się z naprawdę sporymi podwyżkami cen prądu. W związku z tym, warto być świadomym tego, które urządzenia w naszym domu pobierają najwięcej energii.

Zobacz także: Weekendowe szaleństwo w Biedronce. Niektóre produkty można dostać nawet za darmo

Rewolucja w PKO BP. Nikt nie spodziewał się tak dużych zmian

Niektóre urządzenia pobierają ogromną ilość prądu

Jak przekazuje portal “Super Express Białystok”, ceny mogą nieco różnić się od siebie w zależności od rodzaju urządzenia czy też czasu użytkowania. Serwis przedstawia, co pobiera najwięcej prądu w naszych domach. Na ostatnim miejscu znalazło się ładowanie telefonu. Ta czynność jest dla większości nieodłącznym elementem i na szczęście w skali roku kosztuje nas stosunkowo niewiele, bo tylko kilka złotych. Na przedostatnim miejscu jest żelazko, za które płacimy około 27 złotych rocznie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić, odłącz te urządzenia od prądu

Co ciekawe, korzystanie z laptopa może kosztować nas nawet 88 złotych rocznie, a oglądanie ulubionych programów na 40-calowym telewizorze to koszt rzędu 128 złotych rocznie. Całkiem sporo prądu pobiera również czajnik elektryczny i może nas to kosztować 200 złotych.

Trzecie miejsce w rankingu zajął piekarnik, którego roczny koszt używania to około 365 złotych rocznie. Na drugim miejscu jest bojler elektryczny, za którego przychodzi nam zapłacić nawet 1080 złotych w ciągu roku. Jak się okazuje, urządzenie, które pobiera najwięcej prądu w domu, jest płyta indukcyjna. Roczny koszt jej używania to wydatek rzędu 1168 złotych.