Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Masz w domu kryształy z PRL-u? Dzisiaj są warte majątek
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 06.04.2024 21:53

Masz w domu kryształy z PRL-u? Dzisiaj są warte majątek

naczynia
Fot. Pixabay.com/OliveiraTP

Kryształy były “obowiązkowym” elementem wystroju każdego salonu w czasach PRL-u. Jak się okazuje, teraz znowu wracają do łask. W związku z nową modą ceny kryształów i szkła z tamtych lat osiągają zawrotne ceny. Lepiej sprawdzić, czy mamy jakieś w domu.

Kultowe kryształy z PRL-u wracają do łask

Młodsze pokolenia z pewnością nie zdają sobie sprawy z tego, jak popularne były niegdyś kryształowe przedmioty. Przez kilka dekad stanowiły one symbol prawdziwego luksusu. Panie domu za czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej marzyły o przedmiotach zrobionych z kolorowego szkła i o kryształowych ozdobach. W końcu jednak zostały one zapomniane, a nawet uznane za tandetne i zniknęły z domów Polaków.

Znana sieciówka odkupi od ciebie używaną odzież. Jak wziąć udział w akcji?

Moda na kryształy z PRL

W związku ze zmieniająca się modą i napływającą inspiracją z zagranicy, Polacy zaczęli chować bądź sprzedawać swoje kryształowe ozdoby. Przez lata posiadały one status mało stylowych i świadczących o staroświeckim guście. Mimo to do dzisiaj można je zobaczyć w wielu polskich domach. Ich posiadacze mają teraz spore powody do zadowolenia – nie tylko znowu posiadają modne akcesoria, a także mogą je sprzedać za niemałą kwotę.

ZOBACZ TAKŻE: Zakonnica orzecznikiem ZUS. “Świeckie państwo. Ręce mi opadły”

Masz je w swoim domu? Możesz na nic sporo zarobić

Powracająca moda na kryształowe dodatki wzbudziła niemałe zainteresowanie tego typu przedmiotami na aukcjach internetowych. Najcenniejsze są pełne zestawy np. kieliszków czy talerzy. Komplet 29 sztuk kryształów wraz ze stojakiem kosztuje na jednej z aukcji OLX 499 zł. Z kolei na platformie Allegro można zakupić większą kolekcję (70 sztuk) za 5 tys. zł. Jak jednak zauważa ”Super Express”, ich ceny mogą być jeszcze wyższe, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Źródło: suberbiz.se.pl

Tagi: PRL sprzedaż