Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Telefon z 2007 roku trafił na aukcję. Jego finalna cena może osiągnąć nawet 100 tys. dolarów
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 01.07.2023 12:30

Telefon z 2007 roku trafił na aukcję. Jego finalna cena może osiągnąć nawet 100 tys. dolarów

Telefony komórkowe
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania starymi telefonami komórkowymi. Wielu kolekcjonerów i entuzjastów elektroniki poszukuje konkretnych modeli, które na aukcjach osiągają zawrotne ceny. Serwis AppleWorld podaje, że na aukcję trafił iPhone z 2007 r., którego cena może osiągnąć nawet 100 tys. dolarów.

iPhone z 2007 r.

Serwis podaje, że na aukcję trafił fabrycznie zapakowany iPhone z 2007 r. Jest to pierwsza generacja telefonu, który obecnie zyskał miano kultowego. Przewiduje się, że jego finalna cena może osiągnąć nawet 100 tys. dolarów.

Dane milionów Polaków wylądowały na Seszelach. Dostęp kosztuje 40 zł, a rząd nie może tego zakazać

iPhone za 63 tys. dolarów

Nie jest to pierwszy fabrycznie zapakowany iPhone z 2007 r., który trafił na aukcję. W lutym informowaliśmy, że Karen Green, tatuażystka z New Yersey, wystawiła na licytację iPhone’a pierwszej generacji z pamięcią 8 GB. Licytacja telefonu rozpoczęła się od 2,5 tys. dolarów, ale ostatecznie został on sprzedany za ponad 63 tys. dolarów.

Czy rekord zostanie pobity?

Oczekuje się, że iPhone, który niedawno trafił na aukcję, pobije ten rekord i zostanie sprzedany za nawet 100 tys. dolarów, bo w odróżnieniu od iPhone’a należącego do Karen Green, ten ma pojemność 4 GB

Serwis podaje, że telefon z 4 GB pamięci wewnętrznej był dostępny tylko przez ograniczony czas i jest najrzadszym z modeli iPhone’a pierwszej generacji. 

Model 4 GB był sprzedawany w sklepach za 499 dolarów, a 8 GB kosztował 599 dolarów.

„Biorąc pod uwagę naszą ostatnią rekordową sprzedaż i fakt, że model 4 GB jest prawdopodobnie 20 razy rzadszy niż wersja 8 GB, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby ustanowił nowy rekord ceny sprzedaży” - powiedział Mark Montero, założyciel LCG Auctions.

Nie tylko iPhone osiąga zawrotne ceny

Strefa Biznesu podaje, że kolekcjonerzy poszukują wielu modeli. Dużym zainteresowaniem cieszy się Motorola DynaTAC 8000x, za którą można dostać od tysiąca do 5 tysięcy dolarów. Perełką na aukcjach kolekcjonerskich jest również Nokia 8800 Sirocco, którą można sprzedać za nawet 5 tys. zł. Motorola Aura R1 z obrotową klawiaturą jest obecnie warta prawie tysiąc euro.

Tagi: Pieniądze