Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Największy wycieczkowiec świata już na ostatniej prostej. Przypomina „pływające miasto”
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 30.06.2023 18:43

Największy wycieczkowiec świata już na ostatniej prostej. Przypomina „pływające miasto”

icon of the seas statek
Biuro prasowe Royal Caribbean

Wycieczkowy gigant „Icon of the Seas” kilka dni temu wypłynął na otwarte wody w celu przeprowadzenia prób morskich przed dostawą do armatora Royal Caribbean International – poinformowało CNN. Statek wręcz ocieka luksusem – ci, którzy wybiorą się nim w rejs, mogą liczyć na liczne udogodnienia w postaci ogromnego parku wodnego, klubów nocnych, lodowiska czy parku z drzewami. A to wciąż nie wszystko.

„Najlepsze wakacje na pełnym morzu”

Właśnie pod takim hasłem reklamuje się gigantyczny wycieczkowiec „Icon of the Seas”. Jednostka powstaje w stoczni w fińskiej miejscowości Turku, ma 365 metrów długości i waży 250 800 ton. Podczas jednego rejsu będzie nim mogło podróżować około 5 610 pasażerów i 2 350 członków załogi. Na uczestników rejsu czekają liczne udogodnienia:

  • największy na świecie park wodny na morzu wyposażony w sześć zjeżdżalni, 7 basenów (w tym pierwszy podwieszany basen typu infinity na morzu) oraz 9 wanien z hydromasażem,
  • teatry,
  • kluby nocne,
  • park z drzewami,
  • lodowisko,
  • park linowy.

Pierwszy rejs już w styczniu

Dziewiczy rejs jest zaplanowany na styczeń 2024 roku. Na stronie internetowej Royal Caribbean dostępnych jest już kilkadziesiąt terminów. Można rezerwować miejsca na siedmiodniowe rejsy po Karaibach.

Zrzut ekranu 2023-06-30 o 18.36.19.png

Fot. Biuro prasowe Royal Caribbean.

Rossmann pilnie apeluje do klientów. Jeśli kupiłeś ten produkt, natychmiast go zwróć.

Ile to kosztuje?

Najtańsza opcja kosztuje 1703 dolary za osobę (prawie 7 tys. zł) i dotyczy rejsu o nazwie „7 NIGHTS Eastern Caribbean & Perfect Day”. Natomiast w przypadku rejsu „7 NIGHTS Western Caribbean & Perfect Day” najniższa dostępna stawka za osobę wynosi 1943 dolary (ponad 7,8 tys. zł), a najdroższa dostępna na tym rejsie opcja suite – 4345 dolarów lub 4837 dolarów (17,6 tys. zł lub 19,6 tys. zł) – różnice wynikają z terminu rejsu. Za każdym razem statek ma rozpoczynać rejs w Miami na Florydzie, przy czym w zależności od wybranego rodzaju rejsu jego trasa może obejmować inne destynacje.