Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Masz telefon u tego operatora? Możesz dostać zwrot pieniędzy, trzeba złożyć wniosek
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.10.2023 21:47

Masz telefon u tego operatora? Możesz dostać zwrot pieniędzy, trzeba złożyć wniosek

Operator wypłaci pieniądze klientom
Pixabay.com Pexels

Zaskakujące informacje napływają od jednego ze znanych polskich operatorów telefonii komórkowej. Będzie on wypłacał pieniądze swoim klientom. Trzeba jednakże spełnić warunki, aby zostać zakwalifikowanym do otrzymania środków.

Operator wypłaca pieniądze

Brzmi to jak żart, jednak doniesienia są prawdziwe. Orange Polska, jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce, będzie wypłacał pieniądze swoim klientom.

Informację taką podał serwis tvn24.pl, jednak z danych wynika, że pieniędzy nie można otrzymać tak łatwo. Trzeba bowiem spełnić warunki, aby móc ubiegać się o środki.

Powodem przełomowa decyzja

Dlaczego jednak w ogóle taka akcja ma miejsce? Przede wszystkim, Orange Polska nie podjęło tej decyzji samodzielnie - jest ona wynikiem decyzji Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów z sierpnia br.

Z wypowiedzi rzecznika Orange Polska Wojciecha Jabczyńskiego cytowanej przez tvn24.pl wynika, że decyzja dotyczy zwrotu kosztów za połączenie z infolinią operatora. Dotyczy to również sieci nju. Dodatkowo, zwrot obejmuje również opłaty za usługę diagnozy uszkodzeń występujących w segmencie usług stacjonarnych.

Jak uzyskać pieniądze? Są warunki

Ścieżkę prowadzącą do odzyskania pieniędzy wskazał również rzecznik Orange Polska. Cytowany przez tvn24.pl Jabczyński podał, że klienci mają do wyboru pełny zwrot środków lub otrzymanie ekwiwalentu w postaci pakietów GB. W celu uzyskania jednej ze wspomnianych form rekompensat, należy złożyć wniosek poprzez stronę internetową Orange.

Portal tvn24.pl wskazuje równocześnie za UOKiK, że decyzja dotyczy wąskiej grupy klientów Orange i nju. Wnioski mogą składać ci klienci, którzy po 25 grudnia 2014 podpisali nową umowę lub zmienili warunki umowy, wykonywali połączenia na infolinię między 12 marca 2022 i 12 marca 2023 bądź byli posiadaczami pakietu na nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe w momencie połączenia z infolinią. 

Dodatkowo, wnioskami objęto również kwestię reklamacji połączeń z infolinią. Mogą je składać ci, którzy reklamacji nie złożyli w ogóle, a także osoby które złożyły, ale otrzymały negatywną odpowiedź.