Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Korepetycje to intratny biznes. Zarobki wyższe niż w szkole
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 11.02.2024 10:15

Korepetycje to intratny biznes. Zarobki wyższe niż w szkole

nauka, komputer
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W mediach społecznościowych ukazał się krótki wywiad z korepetytorką języka angielskiego. Wiele osób jest zaskoczonych tym, ile konkretnie zarabia na prowadzeniu dodatkowych zajęć. Nie dziwi jednak to, że postanowiła wybrać drogę zawodową, która nie prowadzi przez szkołę.

Zarobki w szkołach

Kwestia zarobków w polskim sektorze edukacji powróciła za sprawą jednej z obietnic wyborczych obecnej koalicji rządzącej. Według zapowiedzi oraz ostatecznego kształtu budżetu, nauczyciele mają w tym roku otrzymać podwyżki.

Jednak jak się okazuje, nawet podwyżki nie poprawiają sytuacji z chętnymi do nauczania w szkołach. Znacznie lepsze zarobki można otrzymać, jeżeli udziela się korepetycji.

Ile naprawdę zarabiają Polacy? GUS przekazał zaskakujące dane

Korepetytorka ujawnia

Jak podaje serwis fakt.pl, o swoich przychodach opowiedziała TikTokowemu profilowi UpracodawcyTV jedna z korepetytorek języka angielskiego o imieniu Klaudia. Na organizowanych przez siebie zajęciach kobieta przygotowuje uczniów do testów i sprawdzianów, a także prowadzi rozmówki w obcym języku.

@upracodawcy.tv Ile zarabia Korepetytorka? 🤔💵🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Realizacja: @winowiecky - Właściciel/prowadzący @Camstate.P - Produkcja filmowa #korepetycje #angielski #tiktok #follow #tiktoknews #work #job #englishteacher #nauka #teacher #teachersoftiktok #school #english #usa #upracodawcytv #wywiad #vibe #shorts #youtube #business #motywacja #warszawa #fame #viral ♬ Chill Noons - Kronicle

Ile konkretnie zarabia kobieta na organizowanych przez siebie zajęciach? Według jej słów, kwota na rękę waha się między 5 a 10 tys. zł. Ma to jednak i słabe strony - najtrudniejszymi okresami pod względem klientów są wakacje i ferie, gdy nie ma nauki. Wszystkie lekcje prowadzone są zdalnie.

Brak zdziwienia

Takie kwoty nie budzą zdziwienia wśród widzów filmu. Niektórzy wskazali wprost, że to właśnie zarobki są powodem, z którego oświata nie może znaleźć nowych nauczycieli: bo zarobki w szkołach nie są dla kandydatów wystarczająco atrakcyjne.

źródło: fakt.pl

ZOBACZ TAKŻE: Emerytury stażowa to fatalny pomysł? Ekspert nie ma złudzeń