BiznesINFO.pl
Joachim Brudziński

East News

Kolejne dopłaty do węgla. Zapowiedź wiceprezesa PiS

1 Października 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

W rozmowie z RMF wiceprezes PiS Joachim Brudziński zapowiedział, że rząd planuje kolejne dopłaty do węgla.

 Będą kolejne dopłaty 

Podczas sobotniej rozmowy w radio RMF FM Brudziński został zapytany o sprawy związane ze sprowadzeniem i ceną węgla. Zdaniem europosła węgiel jest, jednak realnym problemem jest jego cena

- My nie mamy nic do ludzi, którzy zarabiają na handlu węglem, ale w tej sytuacji, w konkretnej sytuacji jaka jest podjęliśmy działania mające na celu dystrybucję tego węgla we współpracy z samorządami. I też poprzez samorządy kierujemy pomoc i to są już miliardy - to są 3 miliardy złotych przeznaczone na pomoc. Dopłata 1000 złotych do tony węgla. I będą kolejne dopłaty - to mogę potwierdzić - po to, żeby obniżyć cenę tego węgla w taki sposób, żeby Polacy decydowali się go kupić - podkreślił.

Europoseł nie sprecyzował, o jakie dopłaty chodzi, zaznaczył jednak, że trwają rozmowy na ten temat. Dodał, że rząd chce realnie pomóc Polakom przejść przez trudny okres zimowy.

W trakcie rozmowy pojawiło się także pytanie o to, czy premier Mateusz Morawiecki zostanie na swoim stanowisku. W ostatnich dniach pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że PiS rozważa zmianę szefa rządu. Zdaniem Brudzińskiego rząd powinien zająć się realnymi problemami Polaków. - Polacy mogą wybaczyć nam wiele, ale nigdy nie wybaczą nam, po pierwsze, arogancji, po drugie - buty, a po trzecie, jeśli mielibyśmy się zajmować sobą, rozliczeniami, kłótniami i swarami - powiedział. 

Wsparcie odbiorców ciepła

Sejm przyjął ustawę o wsparciu odbiorców ciepła. Przewiduje ona obowiązkowe ograniczenie cen ciepła sieciowego przez wytwórców oraz dodatki dla gospodarstw domowych używających do ogrzewania drewna, pelletu, LPG lub oleju opałowego.

Do 30 listopada można także składać wnioski o dodatek węglowy. W przypadku wszystkich tych dodatków wymagane jest zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. 

Tagi:

PiSDopłata

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >