Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kiepskie wieści od polskiego producenta opon. Musi ograniczyć produkcję
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 09.05.2023 14:34

Kiepskie wieści od polskiego producenta opon. Musi ograniczyć produkcję

Opony
Domena publiczna

Złe informacje docierają od Firmy Oponiarskiej Dębica. Zarząd tego polskiego przedsiębiorstwa już po raz drugi w tym roku zadecydował, że produkcja ulegnie zmniejszeniu.

Trudna decyzja Dębicy

Komunikat o ograniczeniu produkcji został opublikowany przez spółkę 8 maja. Pojawił się on po podjęciu odpowiedniej decyzji przez zarząd Dębicy.

Business Insider zauważa, że jest to już druga taka decyzja w ciągu roku. Poprzednia została podjęta przez zarząd na początku kwietnia.

Produkcja idzie w dół

W konsekwencji, produkcja w tym polskim zakładzie będzie niższa o kilka procent. Równie interesujące jak efekt są powody tej decyzji.

Jak wynika z informacji Business Insidera, oficjalną przyczyną podaną raporcie bieżącym jest zmniejszenie popytu w Polsce oraz na rynku europejskim. Dodatkowym czynnikiem jest również zmniejszenie zamówień przez właściciela Dębicy, czyli Goodyear.

Wynik finansowy będzie gorszy

Według danych Dębicy podawanych przez Business Insidera, produkcja opon do samochodów osobowych miała spaść o ok. 2,5 proc. Z kolei produkcja w segmencie opon do ciężarówek miała być mniejsza o ok. 4,1 proc.

Jak podał cytowany przez Business Insidera zarząd spółki, mniejsza produkcja negatywnie przełoży się na wynik finansowy. Nie wiadomo jednak, czy planowane są jakieś zwolnienia personelu.

Tagi: kryzys