BiznesINFO.pl
10.03.2021 Warszawa 131. miesiecznica katastrofy smolenskiej fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Jaroslaw Kaczynski

EAST NEWS, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kaczyński wypowiedział się o najlepiej zarabiających Polakach. Ostre słowa prezesa

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Wprost.pl, w którym powiedział, że Polska do końca tej dekady może osiągnąć PKB równe średniej europejskiej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co Jarosław Kaczyński sądzi o Polskim Ładzie

  • Jaki ma stosunek do miliarderów

Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie

W rozmowie z portalem, a niegdyś periodykiem [od 2020 r. "Wprost" nie ukazuje się w formie papierowej - red.] Jarosław Kaczyński powiedział, że Polski Ład to szansa na odbudowę Polski po "wielkim nieszczęściu" jakim okazała się pandemia koronawirusa.

Prezes PiS i wicepremier wskazał, że Polski Ład uda się zrealizować przy pomocy środków pochodzących z Unii Europejskiej, a nowy porządek to nie są tylko mrzonki. Dodał, że premier Morawiecki opowiada o planach, ponieważ "jest o czym opowiadać".

Prezes PiS dodał, że pandemia COVID-19 to była prawdziwa zaraza. Uzupełnił, że mówi o niej w czasie przeszłym, choć ta jeszcze od nas nie odeszła. Podkreślił, że unijnego Funduszu Odbudowy rocznie ma być przeznaczane 110 mld złotych na inwestycje.

Jarosław Kaczyński dogryza najbogatszym

- Jesteśmy dzisiaj trzy razy bogatsi niż w 1991 roku, kiedy to za rządów Jana Olszewskiego PKB, po ciężkim balcerowiczowskim spadku [...] zaczął wzrastać - mówił prezes PiS. Określił, że reformy Leszka Balcerowicza były nieprzemyślane i wywołały katastrofę. Jarosław Kaczyński powiedział, że obecne siły budżetowe Polski są o wiele większe niż przed laty.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do zarzutów wobec Polskiego Ładu - z jednej strony Polacy narzekający na wyższe podatki i zmiany w składce zdrowotnej, a z drugiej opozycja mówiąca, że PiS chce wykończyć klasę średnią. Podsumował, że jest to niesprawiedliwa retoryka i zmiany dotkną zarabiających najlepiej.

Dodał, że "nikt nie zarżnie" najbogatszych, a jedynie trochę obniży ich dochody. - Niektórzy miliarderzy może nie wzbudzają we mnie sympatii, ale trzeba się pogodzić, że w gospodarce wolnorynkowej tacy będą - powiedział w rozmowie z Wprost.pl.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że niekoniecznie myśli w sposób przyjazny o miliarderach, którzy niczym się nie wykazują. Z kolei nie przeszkadzają mu miliarderzy, którzy inwestują w Polsce i tutaj płacą podatki.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

BiznesInfo

Zmiany w prawie drogowym już od 1 czerwca. Zmienią się m.in. przepisy o przejściu dla pieszych

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

BaltCap

Finanse

Kompleksowa obsługa PPP przez BaltCap. O specyfice projektów rozmawiamy z ekspertem

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >