Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Handel > Ile kosztują choinki w tym roku? Ceny mogą zaskoczyć
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 01.12.2023 22:48

Ile kosztują choinki w tym roku? Ceny mogą zaskoczyć

Choinki
Piotr Molecki/East News

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już mniej niż miesiąc. Oznacza to, że w większości domów niebawem zaczną pojawiać się choinki. Ile w tym roku będą musiały zapłacić osoby, które zdecydują się na żywe drzewko?

Żywa choinka wiąże się ze sporymi kosztami

W polskich domach panują różne zwyczaje i tradycje. Jedni preferują ubieranie sztucznej choinki, która przeważnie starcza nam na kilka sezonów. Inni zaś nie wyobrażają sobie świąt bez żywego, pachnącego drzewka. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jednak zwykle te piękne żywe choinki wiążą się także z większymi kosztami. Jak ceny wyglądają w tym roku?

Poszedł na jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. "Kompletnie odjechana stawka"

Ceny żywych choinek w 2023 roku

Niektóre nadleśnictwa udostępniły już w sieci szczegółowe cenniki drzewek świątecznych. Cena zależy od gatunku choinki, jej wielkości, a także miejsca, w którym jest sprzedawana. Okazuje się, że najtańsze są świerki pospolite, sosny pospolite oraz sosny czarne.

Średnio za drzewka z tych gatunków do 1,5 metra trzeba będzie w tym roku zapłacić od 19 do 42 złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na choinkę do 2,5 metra, to wyniesie nas ona od 30 do 50 złotych.

Tyle w tym roku trzeba zapłacić za żywą choinkę

Choinki będziemy mogli zakupić także w marketach. Aktualnie możemy je znaleźć w niektórych Castoramach oraz sklepach Leroy Merlin, gdzie kosztują od 35 do 50 złotych za małe drzewka w doniczkach oraz za te większe dwu metrowe - do 170 złotych.

Najdroższe gatunki to choinki jodłowe i świerk srebrny. Za te najmniejsze okazy poniżej 0,9 metra przyjdzie nam zapłacić od 23 złotych. Drzewka 1,5 do 2,5 metrów kosztują od 30 do 50 złotych.

Tagi: Ceny Święta