BiznesINFO.pl
Gerhard Schroeder ma kłopoty

EastNews/AFP

Gerhard Schroeder ma kłopoty. Musi zapłacić odszkodowanie byłemu mężowi swojej piątej żony

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Zapomniany nieco w Polsce Gerhard Schroeder ma kłopoty. Sąd zdecydował, że były niemiecki kanclerz musi zapłacić 20 tys. euro odszkodowanie byłemu mężowi swojej piątej żony za rozbicie małżeństwa. Nie wiadomo co zrobić Schroeder, wiadomo, że jeśli zdecyduje się zapłacić to będzie miał z czego. 

  • Były niemiecki kanclerze Gerhard Schroeder ma wypłacić odszkodowanie byłemu mężowi swojej piątej żony

  • Skąd taka decyzja rządu

  • Co obecnie porabia były kanclerz Niemiec

Gerhard Schroeder musi zapłacić odszkodowanie za rozbicie małżeństwa

Zapomniany nieco w Polsce Gerhard Schroeder znów na czołówkach gazet, znów w związku z pieniędzmi. 

Młodszym czytelnikom przypomnijmy, że Schroeder pełnił urząd kanclerza Niemiec w latach 1998-2005, tuż po 16-letniej erze Helmuta Kohla i tuż przed 16-letnią erą Angeli Merkel (wszystko wskazuje na to, że pani kanclerz tak jak zapowiadała wcześniej zakończy sprawowanie urzędu po tegorocznych jesiennych wyborach parlamentarnych u naszego zachodniego sąsiada). 

Po odejściu z urzędu nazwisko Schroedera najczęściej gościło w mediach w związku ze współpracą z rosyjskimi firmami energetycznymi, ale też w związku ze sprawami osobistymi.

Gdy w 1998 roku Schroeder obejmował stanowisko niemieckiego kanclerza od kilku miesięcy był małżonkiem Doris Kopf. Było to czwarta żona polityka i jak się okazało nie ostatnia. Małżeństwo przetrwało niespełna 20 lat, a w 2018 roku były kanclerz ożenił się po raz piąty, tym razem z Soyeon Schroeder-Kim.

Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że z odejściem nowej małżonki Schroedera najwyraźniej nie może pogodzić się jej były mąż, który oskarża niemieckiego polityka o rozpad związku.

Państwo Schroederowie tłumaczą, że związali się ze sobą po tym jak Soyeon Schroeder-Kim rozwiodła się ze swoim dotychczasowym partnerem. Ten nie daje jednak za wygraną i zgłosił sprawę do sądu rodzinnego w Korei Południowej.

Połoudniowokoreański sąd, jak podaje za “Die Welt” serwis Wprost.pl, uznał rację mężczyzny i zdecydował, że Schroeder musi wypłacić mu 20 tys. euro odszkodowania.

Schroeder padł ofiarą popularnej koreańskiej praktyki

Gazeta zwraca uwagę, że w Korei Południowej popularne jest wnoszenie pozwów w sprawie ustania związku z powodu zdrady jednego ze współmałżonków. Jeszcze niedawno za czyn ten można było trafić nawet do więzienia. 

Nie wiadomo póki co, czy Schroeder zdecyduje się na odwołanie od wyroku, czy też odszkodowanie zapłaci. Nie ulega wątpliwości, że jeśli zdecyduje się na drugie rozwiązanie, to będzie miał z czego. Nie jest tajemnicą, że były niemiecki kanclerz, który od blisko 5 lat jest szefem rady nadzorczej w rosyjskim koncernie naftowym Rosnieft zarabia miliony euro.

Na biednego zatem nie trafiło.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >