Dofinansowanie na remont - możesz zgarnąć nawet 80 tys. złotych
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 19 Września 2019

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na remont w domu. Już 80 tys. wniosków

Dofinansowanie na remont domu niewątpliwie wielu Polaków zmotywowałoby do przeprowadzenia prac konserwacyjnych i napraw. Taką propozycję Polakom składa rząd. Wystarczy złożyć wniosek.

Dofinansowanie na remont w domu i wymianę starych sprzętów na nowe bez wątpienia dla wielu z rodaków to nie lada gratka. W ramach programu "Czyste powietrze", który ma na celu "zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne", jak podaje NFOŚiGW, złożono już 80 tys. wniosków.

Dzięki niemu można wymienić stare kopciuchy, które są prawdziwymi generatorami zanieczyszczeń, na nowe piece przyjaźniejsze dla środowiska. Jak chwalił się minister środowiska, Henryk Kowalczyk, pozbyto się już aż 70 tys. kopciuchów, a w tym sezonie grzewczym ma zniknąć kolejne 80 tys. przestarzałych pieców.

Dofinansowanie w ramach "Czystego powietrza". Pokryją nawet 90% kosztów remontu instalacji ciepłowniczej

Ile można zgarnąć w ramach programu? Jak oświadczył miniter Kowalczyk, Polacy mogą liczyć na dofinansowanie od 30% do nawet 90%. Szef resortu środowiska podkreślił bowiem, że koszta wymiany isntalacji ciepłowniczej kosztować mogą nawet 53 tys. złotych, a dotacja, a raczej jej poziom przyznawany jest wedle zamożności wnioskodawcy.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który sprawuje pieczę nad programem, w ciągu 10 lat obowiązywania akcji ma do wydania na ten cel aż 100 mld złotych. Wnioski w ramch programu są więc zwykle rozpatrywane pozytywnie. Program zaś kierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News