Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dodatkowe 100 zł na rachunki za prąd. Te osoby dostaną dofinansowanie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 07.06.2024 19:22

Dodatkowe 100 zł na rachunki za prąd. Te osoby dostaną dofinansowanie

gniazdka elektryczne
Fot. materiały własne

Spora część Polaków będzie mogła liczyć na dofinansowanie do rachunków za prąd. Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w życie specjalnej dopłaty, która odciąży budżet odbiorców energii. Beneficjenci otrzymają dodatkowe 100 zł miesięcznie.

Kto otrzyma dofinansowanie do rachunków za prąd?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o wprowadzeniu specjalnego dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami. Wiele z nich musi na co dzień korzystać z urządzeń, które pobierają ogromne ilości prądu. W związku z tym, otrzymają oni dopłatę do rachunków, która znacznie odciąży ich budżet domowy. 

Zobacz także: Zacznie się w lipcu, nawet 860 zł do pensji. Ważny dodatek pójdzie w górę

Zmiana w dodatku do emerytury. Pieniądze mogą trafić do wszystkich seniorów

Dodatkowe 100 zł miesięcznie na rachunki za prąd

Ostatnio w Polsat News pojawił się Łukasz Krasoń wiceminister Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, który poruszył kwestię tego ważnego dofinansowania. Na dopłaty do energii zostanie przekazane 30 mln zł z funduszy PFRON.

Pewnie mało kto wie, że taki koncentrator tlenu musi u takiej osoby 'chodzić' 18 godzin lub więcej w ciągu doby. To się przekłada na rachunek, tylko z tego tytułu, nawet 200 zł co miesiąc. Takie osoby często rezygnują z leczenia - przekazał Łukasz Krasoń w Polsat News.

Zmiany w cenach energii od 1 lipca

Nawet 30 tys. osób z niepełnosprawnościami otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 złotych miesięcznie. Takie wsparcie zostanie wprowadzone po to, by beneficjenci nie musieli rezygnować z koniecznego leczenia przez zbyt duże koszty.

Warto przypomnieć, że już wkrótce rachunki za energię pójdą w górę. To dlatego, że tylko do końca czerwca obowiązują aktualne rozwiązania antyinflacyjne, które chronią odbiorców przed podwyżkami.