Ceny prądu odczują małe i średnie firmy
Pixabay/ fot. Michael Gaida
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Listopada 2019

Będą podwyżki cen prądu. Minister potwierdza i ujawnił, kto zapłaci więcej

Ceny prądu będą większe, ale nie dla indywidualnych odbiorców. Na podwyżki muszą się przygotować małe i średnie firmy - powiedział w radiu RMF FM Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Ceny prądu w górę

Ceny prądu zostaną podwyższone dla małych i średnich firm. Podczas audycji w radiu RMF FM o planowanych podwyżkach powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Wicepremier stwierdził, że dłużej nie da się utrzymać obecnych cen dla mniejszych przedsiębiorstw.

Nie powinni się za to martwić odbiorcy indywidualni. - Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało - oświadczył minister cytowany przez portal businessinsider.pl. - Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to rynkowych cen wytwarzania energii - stwierdził. To oznacza, że obywatele będą ponosić wyższe ceny prądu, jednak w pośredni sposób - Polacy będą płacić więcej za różne usługi i produkty.

Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówByło 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówCzytaj dalej

Ceny prądu wyższe dla firm

Większe ceny prądu nie ominą za to przedsiębiorstw. Wicepremier przypomniał, że dla nich “ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm”.

- Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny - ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii - zapowiedział Sasin.

Wicepremier poinformował, że za ceny prądu na ten moment odpowiada minister aktywów państwowych, czyli on sam. - Na razie. Dopóki nie zmieniliśmy ustawy o działach - a nie jest tak prosto zmienić, bo trzeba cały proces legislacyjny przeprowadzić - dział energia jest w tym ministerstwie - tłumaczył Sasin.

Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cenWszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez swój nos nie mogła patrzeć na swoje odbicie. Po operacji jest jak zupełnie inna osoba
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwot
  4. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  5. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  6. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News