BiznesINFO.pl
Pieniądze-banknoty-200-biznesinfo (1)

Biznesinfo

Bon Turystyczny tylko do 31 marca. Lepiej wykorzystaj go w najbliższe ferie

12 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

To już ostatni dzwonek na wykorzystanie bonu turystycznego. Z dopłaty w ramach programu można skorzystać tylko do końca marca.

Bon turystyczny ważny do 31 marca

W ramach programu Polski Bon Turystyczny można skorzystać z 500 zł dopłaty na usługi hotelarskie. W informacji prasowej przesłanej przez portal Nocowanie.pl czytamy, że nie wszyscy jednak z niego skorzystali.

-Według oficjalnych danych na temat bonu turystycznego, którymi ZUS podzielił się w sierpniu, z niemal 4,5 mln przyznanych bonów jeszcze ponad 700 tys. było niewykorzystanych. Do końca obowiązywania programu teoretycznie pozostały jeszcze ponad 2 miesiące, ale, ponieważ dotyczy on dzieci poniżej 18 roku życia, nadchodząca przerwa międzysemestralna to w zasadzie ostatni moment na skorzystanie z niego. Według naszych obliczeń za wyjazd na ferie w Polsce zapłacimy w tym roku średnio ok. 100 zł za jedną osobę na dobę, warto więc wykorzystać dopłatę wysokości 500 zł, zanim przepadnie - mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl.

Bon turystyczny jest ważny tylko do 31 marca. Niewykorzystany przepada

Bon można wykorzystać podczas ferii

Do przyjmowania bonu uprawnione są legalnie działające podmioty, wpisane do odpowiednich rejestrów. Według danych serwisu Nocowanie.pl bonem można zapłacić za nocleg w 40 proc. obiektów noclegowych w całej Polsce

Już w poniedziałek 16 stycznia zaczynają się ferie zimowe. To dobry czas na wykorzystanie bonu. Z danych Nocowanie.pl wynika, że największym zainteresowaniem w czasie ferii zimowych cieszą się góry - wybiera je ponad 80 proc. turystów. Ponad połowa turystów planuje pobyt w długości od 5 do 14 dni.  

Podczas ferii większość wyjeżdżających planuje pobyt z dziećmi - aż 65 proc. szuka zakwaterowania dla jednego do pięciu dorosłych i od jednego do sześciorga dzieci.

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin, jak i branży turystycznej po pandemii koronawirusa.

Tagi:

turystyka

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >
Budowa domu z państwową pomocą

Polska i Świat

Ważny dokument dla właścicieli nieruchomości. Za jego brak zapłacisz krocie, a czas ucieka

Czytaj więcej >
Bill Gates

Polska i Świat

Niespodziewane słowa Gates'a. Mówi na kiedy najlepiej zaplanować rodzenie dzieci

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dofinansowanie ratownictwa medycznego. Minister zdrowia ogłasza konkurs

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dane dotyczące podróży posłów. Ci posłowie latali samolotami najczęściej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Uruchomiono elektroniczny dziennik budowy. W 2030 roku całkowicie zastąpi on wersję papierową

Czytaj więcej >