Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Biedronka zwróci klientom 150 zł. Sprawdź, czy należą ci się pieniądze
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 20.05.2024 18:14

Biedronka zwróci klientom 150 zł. Sprawdź, czy należą ci się pieniądze

Biedronka
Fot. Iberion

Klientom Biedronki przysługuje zwrot pieniędzy, jeśli brali udział w jednej z popularnych promocji. Prezes UOKiK nałożył taki wymóg na sieć w związku z ”zakwestionowaniem praktyk spółki Jeronimo Martins Polska”. Jak otrzymać kupon o wartości 150 zł na zakupy w Biedronce?

Decyzja UOKiK ws. promocji w Biedronce. Możesz otrzymać zwrot pieniędzy

Często robisz zakupy w Biedronce? Może przysługiwać ci zwrot pieniędzy. Wszystko za sprawą najnowszej decyzji prezesa Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów, który przyjrzał się akcji promocyjnej ”Magia Rabatów – Zabawki i Książki – Voucher od 1.12.2022 r. do 3.12.2022 r.”. Zakwestionował on praktyki spółki Jeronimo Martins Polska oraz nałożył wymóg zwrotu kuponu o wartości 150 zł na zakupy w sieci.

Nawet 620 zł co miesiąc bez względu na wiek. ZUS wypłaci pieniądze, decyzja w 30 dni

UOKiK zakwestionował promocję Biedronki

UOKiK wyjaśnił, że w czasie promocji klienci i posiadacze karty Moja Biedronka zostali zachęceni do zakupu trzech produktów z kategorii książki i/lub zabawki, a połowę z wydanej przez nich kwoty miała zostać im zwrócona w formie vouchera na kolejne zakupy.

ZOBACZ: Właśnie się zaczęło. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

Niewłaściwymi praktykami spółki było wprowadzenie w błąd co do warunków promocji w przekazach reklamowych. Doprecyzowano, że plakaty sklepów nie zawierały informacji o produktach, których nie można było kupić z voucherem.

Jak otrzymać zwrot vouchera od Biedronki?

W uzasadnieniu decyzji zwrócono także uwagę na fakt, że informacja o artykułach niewchodzących w zakres promocji, takich jak chemia gospodarcza czy kosmetyki, była przedstawiana klientom dopiero po zakupie, czyli po wydrukowaniu paragonu z voucherem. UOKiK otrzymał w tej sprawie skargi, a teraz Biedronka będzie musiała zwrócić klientom pieniądze. Prezes Urzędu nałożył na Jeronimo Martins Polska obowiązek dostarczenia nowych voucherów dla poszkodowanych osób w wysokości 150 zł, które będą ważne przez rok.

Kto może liczyć na zwrot vouchera o wartości 150 zł od Biedronki? Chodzi o osoby, które zrobiły zakupy w ramach akcji ”Magia Rabatów” w okresie 1-3 grudnia 2022 r. oraz otrzymali specjalny voucher, którego nie zrealizowali. Warunkiem jest także byciem posiadaczem karty Moja Biedronka. Informacja o możliwym zwrocie ma zostać przekazana klientom poprzez różne kanały komunikacji Biedronki.

Źródło: uokik.gov.pl