Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS wypłaci Polakom pół miliarda złotych. Pieniądze trafią na konta w tym tygodniu
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 29.05.2024 10:03

ZUS wypłaci Polakom pół miliarda złotych. Pieniądze trafią na konta w tym tygodniu

Pieniądze
fot. materiały własne

Jeszcze w tym tygodniu pieniądze trafią na konta osób, które złożyły wnioski na nowy okres rozliczeniowy. Chodzi o świadczenie, które pobierają miliony polskich rodzin - ”800 plus”. W sumie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci w jego ramach aż ponad miliard złotych. 

Gigantyczna kwota z ZUS w ramach 800 plus

Pierwsze przelewy w ramach nowego okresu rozliczeniowego ”800 plus” mają trafić na konta świadczeniobiorców już w najbliższych dniach. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków na początku roku, by możliwie usprawnić cały proces. Biorąc pod uwagę, że z programu korzystają miliony rodzin w Polsce, sumy, które musi wypłacić ZUS, robią wrażenie. 

ZUS rozpoczął wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew na kwotę ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będę otrzymywać pieniądze drugiego dnia każdego miesiąca. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca, w ramach 800 plus, trafi do nich ponad 1 mld złotych – informował Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS

Miasta chciałyby eksmitować mieszkańców. "Ustawa o prawie lokatorskim jest bolączką"

Wciąż można złożyć wniosek o 800 plus

Mimo, iż wnioski na nowy okres rozliczeniowy ZUS przyjmuje od lutego, wciąż są osoby, które jeszcze ich nie złożyły. Jest jednak dla nich dobra wiadomość – wciąż mogą to zrobić. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował wnioski do końca czerwca. Rodziny, które wypełnią formalności w tym czasie, będą otrzymywać świadczenie do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca. W przypadku wniosków złożonych po 30 czerwca, wyrównanie przepada. 

800 plus

Świadczenie finansowe przysługujące na każde dziecko do czasu osiągnięcia pełnoletności pierwotnie wynosiło 500 zł. Od początku 2024 roku suma, jaką otrzymują rodzice, wzrosła jednak do 800 zł miesięcznie. Środki w całości trafiają na konto bankowe beneficjenta. ”800 plus” przysługuje wszystkim rodzicom za każde dziecko poniżej 18 roku życia, by je jednak otrzymać, należy złożyć wniosek. 

 

Źródło: O2