Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ZUS wydał ważny komunikat. Utrudnienia dla wielu Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 11.06.2024 13:57

ZUS wydał ważny komunikat. Utrudnienia dla wielu Polaków

ZUS
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawił się pilny komunikat, który dotyczy wszystkich klientów. Okazuje się, że we wtorek, 11 czerwca Polacy spotkają się z utrudnieniami. Przedstawiamy szczegóły.

ZUS wypłaca Polakom różne świadczenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się między innymi wypłacaniem różnych świadczeń, które są wsparciem finansowym dla wielu Polaków. Beneficjenci mogą liczyć na wsparcia, takie jak chociażby emerytury, renty czy 800 plus.

Szczegółowe informacje dotyczące świadczeń finansowych oferowanych przez ZUS możemy znaleźć na oficjalnej stronie internetowej instytucji. Możemy tam na przykład przeczytać, jakie warunki należy spełniać, by dostać konkretne wsparcie lub w jaki sposób złożyć wniosek.

Zobacz także: Wydał 1,50 zł na kupon i zgarnął fortunę. Padła główna wygrana w Mini Lotto

Zacznie się już jutro. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

ZUS wydał pilny komunikat

Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiają się także wszelkiego rodzaju komunikaty, które są istotne dla klientów. ZUS informuje w nich o kluczowych kwestiach, takich jak chociażby przerwy techniczne. Podobnie było tym razem. ZUS przekazał, że we wtorek (11 czerwca) od godziny 20:00 do godziny 22:00 wystąpią ograniczenia w dostępie do strony internetowej ZUS-u.

Przepraszamy za utrudnienia - czytamy w komunikacie.

ZUS przeprowadził rekordową podwyżkę emerytur

Zakład Ubezpieczeń Społecznych 1 czerwca przeprowadził waloryzację kapitału, który jest zgromadzony na kontach i subkontach wszystkich ubezpieczonych. Dzięki tej zmianie wielu emerytów ma szansę na podwyższenie swojego świadczenia nawet o 500 złotych.

Warto jednak pamiętać, że taka możliwość przysługuje tylko osobom, które jeszcze nie pobierają emerytury. Aby skorzystać z podwyżki spowodowanej waloryzacją, trzeba poczekać ze złożeniem wniosku o emeryturę i zgłosić się zo ZUS-u dopiero w lipcu.