Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Porównali ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Różnice są ogromne
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 11.06.2024 11:45

Porównali ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Różnice są ogromne

Rossmann
Fot. materiały własne

Dziennikarze “Faktu” wybrali się na zakupy do polskiego i niemieckiego Rossmanna. Redakcja serwisu porównała ceny różnych produktów. Okazuje się, że różnice są naprawdę spore. Przedstawiamy szczegóły.

Sprawdzili ceny w polskim i niemieckim Rossmannie

Rossmann to popularna drogeria, która ma w swojej ofercie kosmetyki czy środki czystości. Dziennikarze “Faktu” postanowili wybrać się do znanej sieci w Polsce oraz w Niemczech i porównać ceny, które obowiązują w dyskontach. 

W pierwszej kolejności serwis sprawdził antyperspiranty w kulce marki Nivea. W polskim Rossmanie kosztuje on 16,49 zł. Za dokładnie ten sam produkt, o tej samej pojemności w niemieckiej drogerii zapłacimy aż o 7 zł mniej, czyli 2,15 euro (około 9,31 zł).

Zacznie się już jutro. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

Różnice cen są gigantyczne

W ofercie Rossmanna, zarówno w Polsce jak i w Niemczech, możemy znaleźć produkty do koloryzacji włosów. Wśród klientów drogerii popularna jest farba Syoss Metalic Collection. U nas, w cenie regularnej za taki produkt trzeba zapłacić 24,99 zł. W Niemczech natomiast za ten sam artykuł w regularnej cenie zapłacimy 5,99 euro, a w promocji o 1 euro taniej. Oznacza to, że koszt takiej farby w niemieckim Rossmannie to prawie 26 zł.

Zobacz także: Już wkrótce wakacje od składek ZUS. Polacy zaoszczędzą nawet 1600 zł rocznie

Porównanie cen w polskim i niemieckim Rossmannie

Jak informuje dziennik “Fakt”, różnice da się zauważyć także w przypadku cen papieru toaletowego. W polskim sklepie dostaniemy papier toaletowy z recyklingu marki własnej Rossmanna za 13,49 zł za 8 rolek. W Niemczech jest to koszt rzędu 2,49 euro, czyli około 10,78 zł.

Dziennikarze serwisu wzięli pod lupę także ceny mydła. Najtańsza kostka mydła w polskim Rossmannie kosztuje 3,29 zł. Niemiecka drogeria natomiast oferuje ten sam produkt o 1 zł tańszy, czyli 0,55 euro, co w przeliczeniu daje około 2,38 zł.