Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS pilnie przypomina. Zapominalscy stracą duże pieniądze, te daty są kluczowe
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 10.10.2023 08:42

ZUS pilnie przypomina. Zapominalscy stracą duże pieniądze, te daty są kluczowe

List z ZUS
BiznesINFO

Osoby pobierające świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych muszą być gotowe na otrzymanie wiadomości z Zakładu. Ta korespondencja jest bardzo ważna nie tylko ze względu na temat. Zawiera bowiem przypomnienie dotyczące terminu, który dla wielu osób jest niezwykle istotny.

ZUS wysyła korespondencję

Otrzymanie przesyłki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie powinno nikogo zaskakiwać. ZUS w swoich listach bardzo często zwraca uwagę na rzeczy istotne dla wielu obecnych i przyszłych beneficjentów ich świadczeń.

Korespondencja wysyłana przez ZUS może mieć różny charakter. W jednym przypadku może chodzić o przypomnienie ws. istotnej sprawy związanej z przyszłą emeryturą, w innej - np. o aktualizację danych osobowych.

Nie warto zapomnieć

Jak podaje portal Interia.pl, w omawianym przypadku ZUS wysyła listy jedynie do wąskiej grupy osób. Mimo to, przesyłki są niezwykle istotne ze względu na ich zawartość - chodzi bowiem o możliwość otrzymania kilkuset złotych.

W wiadomości elektronicznej wysyłanej przez Zakład, świadczeniobiorcy są informowani o nadchodzącej zmianie świadczenia 500 plus w 800 plus. Zgodnie z nowelizacją ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, wejdzie ona w życie z początkiem przyszłego roku.

Jak już wielokrotnie zaznaczał zarówno sam ZUS oraz rząd, podwyższenie świadczenia do kwoty 800 złotych nastąpi automatycznie. W cytowanym przez Interię e-mailu z Zakładu ponownie wskazano, że nie są potrzebne żadne wnioski w tej sprawie.

Pieniądze mogą przepaść

W przesyłkach zawarto również ważną datę dotyczącą składania wniosków ws. świadczenia 800 plus na okres 2024/25, który zaczyna się w czerwcu przyszłego roku. Będzie to możliwe już od 1 lutego 2024 r.

Interia zaznacza, że wiadomości e-mail rozsyłane przez ZUS trafiają na skrzynki Polaków będących świadczeniobiorcami 500 plus. Elektroniczny list podpisany został przez premiera Mateusza Morawieckiego, prezes ZUS prof. Gertrudę Uścińską oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg.

Tagi: 500 plus ZUS