Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Złe informacje dla wielu Polaków. Fiskus upomni się o pieniądze
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 21.06.2023 19:42

Złe informacje dla wielu Polaków. Fiskus upomni się o pieniądze

Urząd Skarbowy już niedługo będzie miał więcej instrumentów, by prześwietlić obywatela.
Domena publiczna

Wielu Polaków będzie musiało zmierzyć się z problemem dopłacenia pieniędzy skarbówce. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to groźnie, jednak sumy są spore. Średnia wysokość dopłaty wynosi bowiem 6 tysięcy złotych.

Fiskus upomni się o pieniądze

Coroczny sezon składania deklaracji podatkowych zakończył się ponad miesiąc temu. Nie oznacza to jednak, że skarbówka otrzymała już wszystko, co było potrzebne.

Jak podaje portal eska.pl, z koniecznością dopłacenia pieniędzy musi się zmierzyć 1,2 mln Polaków. Średnia kwota wpłaty będzie spora - wyniesie ok. 6 tys. zł.

Ostrzeżenie dla seniorów. Uważaj na reklamy środków pseudomedycznych

7 mln zł do zwrotu

Przyczyny aż takiej sporej liczby Polaków winnych pieniądze fiskusowi można się łatwo domyślić. Z informacji portalu eska.pl wynika, że jest nią Polski Ład i chaos wprowadzony wielokrotnymi zmianami w zeszłym roku.

Według szacunków Ministerstwa Finansów podawanych przez eska.pl, łączna suma pieniędzy do zwrotu jest olbrzymia. Mowa bowiem o aż 7 mln zł.

Kilka grup musi dopłacić

Obowiązek dopłaty spoczywa na kilku grupach osób. Z informacji portalu eska.pl wynika, że muszą to zrobić m.in. ci podatnicy, którzy otrzymują dochód z wielu źródeł i przekroczył on próg 120 tys. zł, a także emeryci którzy jednocześnie pracowali na etacie oraz pobierali emeryturę.

Jeżeli zaś dana osoba nie jest w stanie dopłacić całej potrzebnej kwoty od razu, może złożyć wniosek o rozłożenie jej na raty. Dokument ten składa się osobiście w odpowiednim Urzędzie Skarbowym lub elektronicznie.

Tagi: Podatki