Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zaskakująca propozycja podziału TVP. Dwójka dla jednego ugrupowania?
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.12.2023 21:17

Zaskakująca propozycja podziału TVP. Dwójka dla jednego ugrupowania?

TVP
Iberion

Jacek Żakowski proponuje, żeby dotychczasowa opozycja “podzieliła się” mediami publicznymi z PiS-em. Ta sugestia wywołała w mediach społecznościowych niemałe oburzenia, a sprawę skomentował między innymi Roman Giertych i Tomasz Lis.

Żakowski proponuje "podzielenie się" mediami publicznymi

Dziennikarz Jacek Żakowski podczas debaty tzw. Obywatelskiego Paktu na Rzecz Mediów Publicznych przedstawił swój nietypowy pomysł. - Chciałbym do państwa zaapelować, abyśmy pomyśleli o tym, jak podzielić się pieniędzmi, infrastrukturą, mediami, tymi które mają charakter publiczny, są finansowane z środków publicznych, z tymi, którzy przegrali wybory w październiku - mówił.

Waloryzacja świadczeń w 2024. O ile wzrosną emerytury Polaków?

Pomysł Żakowskiego wywołał w sieci oburzenie

Żakowski opowiedział, jak ten podział miałby wyglądać. - To jest bardzo trudna sprawa. Włosi podzielili się kanałami na przykład. Czy jesteśmy gotowi pomyśleć o tym, że Dwójka będzie PiS-owska? Jeżeli nie, to oni po dojściu do władzy, a to się stanie, zabiorą sobie znowu wszystko - twierdzi Żakowski. - Wiem, że to dziś, kiedy jeszcze krew się leje z ran, zadawanych przez tamtą władzę, wiem, że to jest bardzo trudne - dodaje dziennikarz.

Lawina komentarzy po propozycji Żakowskiego

Ten pomysł wywołał w mediach społecznościowych spore zamieszanie, a sprawę skomentowali nawet Roman Giertych i Tomasz Lis. - Pan Jacek Żakowski proponuje oddać TVP 2 dla PiS. Mam lepszą propozycję. Niech Agora S.A. odda TOK FM dla PiS. I Żakowskiego wezmą jako redaktora naczelnego - napisał poseł Giertych.

- Ja proponuję, by dać PiS-owi kopa w tyłek, a w ramach ustępstw rano albo przed północą na kanale TVP Historia codziennie dawać wydanie “Wiadomości” z czasów rządów PiS - skomentował Tomasz Lis.

Tagi: TVP