Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zamek krzyżacki szuka nowego właściciela. Możesz nim zostać, jeśli dysponujesz kwotą 12 mln zł
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 27.03.2023 15:04

Zamek krzyżacki szuka nowego właściciela. Możesz nim zostać, jeśli dysponujesz kwotą 12 mln zł

Zamek w Barcianach
Ludwig Schneider / Wikimedia. - Praca własna

Od czasu do czasu zdarza się, że na sprzedaż wystawiana jest niezwykła nieruchomość. Tak jest w przypadku średniowiecznego zamku krzyżackiego, który od kilku dni szuka nowego właściciela, informuje noizz.pl. 

Budowla z historią

Zamek w Barcianach to zamek z XIV wieku w stylu gotyckim, położony w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim

Niegdyś w zamku tym mieszkał wielki mistrz Zakonu Krzyżackiego Winrich von Kniprode. Wtedy budowlę otaczała fosa. W ogłoszeniu czytamy, że "zamek posiada własne jezioro, przez które można dopłynąć do centrum Barcian, gdzie znajduje się zabytkowy kościół”.

Niezwykła nieruchomość

Właściciel nieruchomości wyjaśnia, że dojazd do zamku jest dobry, a w pobliżu znajduje się droga publiczna. Zamek ma powierzchnię 12,835 m kw. Działka, na której został wybudowany, ma zaś powierzchnię 1,7 ha. Przyszły właściciel będzie miał również do dyspozycji sąsiadujące z zamkiem działki i jezioro, które łącznie stanowią dodatkowe 10 ha. „Z plusów do zamku doprowadzone są media: prąd, kanalizacja, gaz” - informuje właściciel. 

Kosztowna inwestycja

Za nieruchomość trzeba zapłacić 12 mln zł. Noizz.pl podaje, że rok temu zamek był wystawiony na sprzedaż za 8 mln zł. Obecny właściciel dokonał jednak kilku kosztownych usprawnień m.in. uzyskał zezwolenie na przeprowadzenie remontu wewnątrz zamku, czy przeprowadził renowację murów zamkowych.