BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Zaczepił kobietę na ulicy. Musi zapłacić 500 zł grzywny za molestowanie

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Patryk Solarczyk

Pewien mężczyzna w Wielkiej Brytanii zaczepiał kobietę na ulicy. Jak się okazało w pobliżu była policja. Natręt został szybko ujęty oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 100 funtów(ok. 530zł). Nowe prawo w tym kraju pozwala nakładać grzywny za tego rodzaju zachowanie.

Mężczyzna miał wybór – zapłacić 100 funtów w ciągu 28 dni lub odmówić i pojawić się w sądzie, który rozstrzygnąłby sprawę. W przypadku niekorzystnego dla niego finału, mógł trafić nawet do więzienia.

Kara nałożona została w wyniku nowego rozporządzenia - Public Space Protection Order.

Czym jest PSPO (Public Space Protection Order)

Public Space Protection Order (PSPO) to prawne narzędzie, które zakazuje pewnych zachowań w określonych obszarach publicznych na terenie Wielkiej Brytanii i m.in. pozwala na nałożenie grzywny na osoby nakłaniające innych ludzi do seksu. PSPO służy do ochrony mieszkańców przed zachowaniami, które są uciążliwe, niebezpieczne lub powodują problemy dla społeczności. Przykłady zachowań, które mogą być objęte PSPO to spożywanie alkoholu na ulicach, bezdomność, hałas, zaśmiecanie i nielegalny handel.

PSPO może być wprowadzane przez władze lokalne, takie jak rady gmin i ma moc prawną po jego potwierdzeniu przez sąd. Osoby, które łamią PSPO mogą zostać ukarane mandatem.

- Wspieramy tajne operacje policyjne w gminie, aby zapewnić, że sprawcy zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Nie będziemy tolerować nękania kobiet i dziewcząt i będziemy atakować tych, którzy nie posłuchają tego ostrzeżenia – mówił lider rady Redbridge, Jas Athwal.

Dodał, że ta grzywna to mocny początek i będzie służyć jako oświadczenie woli.

- Odzyskujemy nasze ulice dla naszych lokalnych społeczności i kończymy kulturę mizoginii, która zaczyna się od nękania i eskaluje do przemocy - dodał.

- Jest to partnerstwo robocze między radą Redbridge a policją Met w celu rozwiązania problemu nękania kobiet i dziewcząt na ulicach. Zobowiązanie, które podjęliśmy w ramach naszej odpowiedzi na Komisję ds. Przestępczości Redbridge. Kobiety i dziewczęta mają absolutne prawo do chodzenia po naszych ulicach bez zaczepiania i nękania przez mężczyzn - przekazał radny Khayer Chowdhury.

Tagi:

Wielka Brytaniamandat

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Patryk Solarczyk

Redaktor Biznesinfo. W przeszłości dziennikarz naukowo - technologiczny. Obecnie autor tekstów o tematyce ekonomicznej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]