Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wielka Brytania

Wielka Brytania

Reserved London
24.05.2024 12:06 Polska sieć rusza na podbój Londynu. Reserved otwiera kolejny sklep

Reserved, polska sieć odzieżowa w portfelu spółki LPP S.A., prowadzi kampanię związaną z otwarciem piątego salonu w Wielkiej Brytanii, tym razem w jednym z największych centrów handlowych w Europie, Westfield London. Tym samym spółka zapowiada zmiany w ofercie e-commerce

samolot
09.03.2024 18:03 Nowa, tania linia lotnicza w Polsce. Bilety szybko znikną

Miłośnicy podróży z całej Polski wkrótce zyskają nowe możliwości przemieszczania się. Na polski rynek jeszcze w tym roku zawita bowiem nowa tania linia lotnicza. Bilety w atrakcyjnych cenach i interesujące kierunki z pewnością nie umkną uwadze wielu turystów. Jest jednak pewien problem. Przewoźnik obsłuży tylko jedno lotnisko, a z bukowaniem lotów trzeba będzie się spieszyć.

portfel pieniądze
03.03.2024 19:42 4000 zł rekompensaty za drożyznę. Wiemy, kto może dostać pieniądze

Rosnące koszty życia są zmorą nie tylko naszą, ale i innych europejskich krajów. Ich rządy walczą z drożyzną na różne sposoby, m.in. oferując swoim mieszkańcom sowite rekompensaty. Na taki krok zdecydował się właśnie rząd Wielkiej Brytanii, który proponuje niektórym wypłatę zasiłku w wysokości ponad 4000 zł. Skorzystać z niego mogą także obywatele Polski na Wyspach, ale tylko spełniający ściśle określone kryteria.

bazar
02.02.2024 18:40 Kupiła na bazarze broszkę. Jest warta majątek

Czy przedmioty zaszyte przez lata w zapomnianym kącie domu mogą przynieść fortunę? W przypadku historii z Wysp Brytyjskich, która miała miejsce w zeszłym roku okazuje się, że jak najbardziej. Tym bardziej, że pierwotny koszt przedmiotu był komicznie niski.

Pałac Buckingham
26.12.2023 22:16 Pałac Buckingham rekrutuje. Ile płaci brytyjska rodzina królewska?

Osoby marzące o pracy dla brytyjskiej rodziny królewskiej w końcu mają szansę na spełnienie swojego marzenia. Pałac Buckingham opublikował bowiem oferty pracy na kilkadziesiąt stanowisk. Potrzebne są jednak wysokie kwalifikacje, aby dostać się do tej konkretnej pracy.

Lotnisko Chopina w Warszawie
23.12.2023 10:27 Tłumy Polaków powracają do domu. Dane GUS nie pozostawiają wątpliwości

Ostatnie 6 lat upłynęło pod znakiem tłumnych powrotów Polaków z emigracji. Dane GUS wskazują również, z którego kraju powróciło do Polski najwięcej emigrantów. Przyczyny nie trzeba się domyślać.

Sklep-Morrisons-Wetherby
17.12.2023 08:50 Polskie produkty w zagranicznym markecie. Kobieta nie mogła uwierzyć, że tyle kosztują

Polskie produkty robią furorę za granicą – paprykarz szczeciński, tradycyjny wedlowski torcik, wafel Prince Polo, krówki czy kiełbasa. I można by tak dalej wymieniać. Dziennikarka “Faktu”, która wybrała się na kilka dni do Wielkiej Brytanii, w jednej z najpopularniejszych tam sieci handlowych dostrzegła półki z polskimi produktami. Jak sama przyznaje, od razu chwyciła za telefon, by zrobić zdjęcia. Co ją tak zaskoczyło?

Mięso
08.12.2023 16:13 Anglicy podnoszą alarm. Chodzi o polskie mięso

Brytyjska agencja, która zajmuje się bezpieczeństwem żywności, podniosła alarm w sprawie mięsa sprzedawanego w tym kraju. Jak się niestety okazuje, chodzi o mięso pochodzące z Polski, w którym miała zostać wykryta salmonella.

RMS Titanic
11.11.2023 22:55 Legendarne przedmioty z Titanica na aukcji. Są warte fortunę

Entuzjaści prawdopodobnie najsłynniejszego statku na świecie, Titanica, zdecydowanie mogą być podekscytowani. Na licytację ma bowiem trafić jedyne ocalałe menu z restauracji I klasy, którego wartość może sięgnąć ponad 350 tys. zł. Nie będzie to jednak jedyny przedmiot wystawiony na aukcji.

ksiaze-william-polacy-nagroda-ekologia
23.09.2023 08:34 Książę William wyróżnił Polaków. Teraz mogą dostać “ekologicznego Nobla”

Nagroda Nobla – o tym wyróżnieniu słyszał już chyba każdy. Jest przyznawane od początku XX wieku za wybitne zasługi dla ludzkości: literackie, naukowe bądź działania na rzecz pokoju. Natomiast niewiele osób wie, że w 2020 roku pojawiła się wyjątkowa nagroda Earthshot Prize Awards, którą ustanowił książę William. W przestrzeni publicznej jest określana mianem “ekologicznego Nobla”. W tegorocznej edycji wśród nominowanych znalazła się polska organizacja. Teraz ma szansę zdobyć milion funtów (ponad 5,2 mln zł).

Paczkomat InPost
19.07.2023 21:36 InPost rusza na podbój Wielkiej Brytanii. Kontynuacja wielkiej ekspansji

InPost kontynuuje swoją ekspansję w Europie. Polskie przedsiębiorstwo zakupiło 30 proc. udziałów w brytyjskiej firmie logistycznej Menzies, co umożliwi firmie rozwój na Wyspach Brytyjskich.

Sklep IKEA
18.07.2023 09:00 Klub nocny większy niż Wembley. Zastąpi Ikeę, otwarcie już wkrótce

Gospodarowanie terenami nieczynnych sklepów powierzchniowych jest nie lada wyzwaniem. Na Wyspach Brytyjskich, po zamknięciu jednego ze sklepów sieci IKEA, hala po dawnym sklepie ma zostać przekształcona w wielki klub nocny o pojemności większej niż Wembley Arena.

karta płatnicza
03.07.2023 20:47 Banki zamykają rachunki klientów, bo nie zgadzają się z ich poglądami. Wielka afera na Wyspach

Banki znalazły się na celowniku brytyjskich polityków, gdyż doszło tam do kuriozalnej sytuacji. Konta klientów mają być zamykane ze względu na ich poglądy, interesanci spotykają się także z odmową otwierania rachunków. Osoby, które posiadają konto w brytyjskim banku, muszą mieć na uwadze możliwe niedogodności.

None
29.05.2023 18:12 Odstrasza mewy i zarabia kokosy. Szef płaci ponad 1000 zł za dzień pracy

Właściciel jednej z restauracji w North Yorkshire zatrudnił pewnego 18-latka jako odstraszacza mew. Nieciekawa praca okazała się jednak być strzałem w dziesiątkę, ponieważ oprócz dochodu nastolatek stał się atrakcją turystyczną.

Londyn
24.05.2023 18:13 Znany brytyjski inwestor: "W 2030 roku Polska będzie bogatsza niż Wielka Brytania"

Guy Hands - angielski finansista i inwestor, najbardziej znany jest jako założyciel i prezes Terra Firma Capital Partners, która jest jedną z największych firm private equity w Europie, przyszłość Wielkiej Brytanii widzi w dość czarnych barwach. Uważa, że Polska nie tylko ma bardziej świetlaną przyszłość, ale w najbliższych latach dokona takiego skoku, że wyprzedzi pod względem dochodów na głowę Wielką Brytanię.

wielka-brytania
18.05.2023 16:20 Brytyjski gigant telekomunikacyjny przeprowadzi masowe zwolnienia. Pracę straci 11 tys. osób

Niewystarczająco dobre wyniki światowego giganta są powodem przeprowadzenia masowych zwolnień. W ciągu najbliższych trzech lat pracę w firmie Vodafone straci 11 tys. osób.

pieniądze
16.05.2023 21:45 Dodatek inflacyjny w wysokości 4000 zł już wpływa na konta. Wsparcie trafiło do tysięcy Polaków

Dodatek inflacyjny w wysokości 4000 zł zaczął być wypłacany w Wielkiej Brytanii. Wsparcie otrzymali również Polacy, którzy spełniają konkretne warunki.

flaga Polski
15.05.2023 16:16 Zaskakujące słowa Brytyjczyków. Polska gospodarka ma przeżywać boom

W Wielkiej Brytanii rosną koszty życia. Polacy, którzy mieszkają na Wyspach, nie tylko dlatego mają wyjeżdżać z powrotem do ojczyzny. Według jednego z brytyjskich dzienników innym powodem jest boom w polskiej gospodarce.

banknoty
18.04.2023 20:44 Już za tydzień będzie można otrzymać nowy dodatek. 1600 złotych dla rodziców

Od 25 kwietnia rodzice będą mieli kolejny powód do zadowolenia. Tego dnia wejdzie w życie kolejny dodatek - tym razem będzie miał on wysokość 1600 złotych. Są jednak warunki, aby go otrzymać.

pieniądze
17.04.2023 20:42 Polskie rodziny otrzymają 5000 złotych. Jest nowy dodatek

Gospodarstwa domowe mające poważne problemy z utrzymaniem się mogą otrzymać 5000 zł dodatku. Nowe przepisy weszły w życie w Wielkiej Brytanii z początkiem marca, można już ubiegać o jego przyznanie.

Flaga Państwowa RP
03.04.2023 08:45 Brytyjski dziennik: „To Polska a nie Wielka Brytania jest teraz w Europie krajem możliwości”

Brytyjski dziennik pisze o tym, że Polacy, którzy wyjechali do pracy w Wielkiej Brytanii, teraz rozważają możliwość powrotu do ojczyzny. „The Sunday Times” zwraca uwagę na dobre warunki życia w Polsce, które uległy znacznej poprawie od 2004 r., informuje PAP.

pieniądze
28.03.2023 16:51 Ponad 4000 zł rekompensaty za drożyznę. Otrzymają ją tylko wybrani Polacy

Wysoka inflacja powoduje wzrost cen i zwiększenie kosztów życia. Zdecydowana większość rządów na świecie stara się temu przeciwdziałać. Na jednej z takich akcji skorzystają również Polacy, aczkolwiek tylko wybrani.

Harrison Marshall-skip house
18.03.2023 20:37 Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek

Harrison Marshall, 28-letni architekt i artysta chciał wynająć mieszkanie w Londynie latem zeszłego roku. Szybko uświadomił sobie, że ceny są dla niego nieosiągalne, wskutek czego podjął decyzję o przerobieniu kontenera na śmieci w niewielki domek. Zrealizowanie tego projektu kosztowało go 4,8 tys. dolarów (ponad 21 tys. zł).

Brytyjska flaga
13.03.2023 09:01 Brytyjscy emeryci wybierają Polską wieś. „Żyje się tu znacznie lepiej”

Dziennik "Daily Mail” informuje na swoim portalu o bardzo zaskakującym zjawisku. Brytyjscy emeryci coraz częściej przenoszą się do Polski. 

Widok Wyspy Rona
04.03.2023 19:50 Oryginalna oferta pracy na brytyjskiej wysepce. Dostaniesz zakwaterowanie i zapłatę za przeprowadzkę

Jeżeli kiedykolwiek ktoś chciał “rzucić wszystko” i wyjechać w odludne rejony, to jest ciekawa propozycja. Co prawda nie są to Bieszczady, a angielska wyspa, jednak propozycję warto rozważyć dlatego, że chodzi o pracę.

Puste półki w sklepie w Wielkiej Brytanii
28.02.2023 11:05 Trzy ogórki na klienta. Wielki dramat Brytyjczyków, mają racjonowaną żywność

Brytyjczycy mają ogromny problem z importem niektórych produktów. Puste półki w marketach to codzienność, a teraz wprowadzono limity na zakupy warzyw. Z dnia na dzień kolejne sieci marketów decydują się na podjęcie takich kroków. 

flaga UK
27.02.2023 22:04 Brytyjski polityk: "Już za kilka lat Polacy mogą być bogatsi od nas"

Jeżeli Wielka Brytania nie wdroży reform w swojej polityce gospodarczej, rozwój kraju może być jeszcze wolniejszy niż w przypadku krajów, które dołączyły do UE od 2004 roku. Tak wynika ze słów lidera brytyjskiej Partii Pracy, Keira Stramera.

Miała 16 lat, gdy wygrała 1,8 mln funtów. Roztrwoniła pieniądze i w pewnym momencie musiała pobierać zasiłek
25.02.2023 20:50 Miała 16 lat, gdy wygrała 1,8 mln funtów. Roztrwoniła pieniądze i w pewnym momencie musiała pobierać zasiłek

Jedna z mieszkanek Wielkiej Brytanii miała niesamowite szczęście na loterii jako nastolatka. Minęło jednak 20 lat, a jej sytuacja jest nawet gorsza niż była w punkcie wyjścia.