Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pałac Buckingham rekrutuje. Ile płaci brytyjska rodzina królewska?
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.12.2023 22:16

Pałac Buckingham rekrutuje. Ile płaci brytyjska rodzina królewska?

Pałac Buckingham
Pixabay/Peggy und Marco Lachmann-Anke

Osoby marzące o pracy dla brytyjskiej rodziny królewskiej w końcu mają szansę na spełnienie swojego marzenia. Pałac Buckingham opublikował bowiem oferty pracy na kilkadziesiąt stanowisk. Potrzebne są jednak wysokie kwalifikacje, aby dostać się do tej konkretnej pracy.

Brytyjska rodzina królewska rekrutuje

Jak podaje serwis next.gazeta.pl, łącznie poszukiwani są pracownicy na przeszło 20 stanowisk w czterech królewskich rezydencjach. Chodzi konkretnie o pałace Buckingham, Holyrood oraz Kensington, a także zamek w Windsorze.

Standardowo, w ofertach oprócz informacji na temat pensji i przywilejów zawarto także wymagania. Obejmują one posiadanie odpowiednich kwalifikacji - wszak rodzinie królewskiej nie może służyć osoba, która nie ma odpowiedniej wiedzy ze swojej dziedziny.

Nie wszyscy dostaną 800 plus. Te osoby nie mają szans na świadczenie

Bardzo wymagające stanowisko

Wszystkie opublikowane ogłoszenia o pracę dotyczą kilku stanowisk. Chętni mogą wybierać m.in. spośród doradcy ds. komunikacji, operatora telefonicznego czy inżyniera systemów przeciwpożarowych.

Najgłośniejszym stanowiskiem spośród wymienionych jest jednak operator telefoniczny. Mogłoby się bowiem wydawać, że jest to praca bardzo łatwa i nie wymagająca wysiłku. Jest jednak wręcz przeciwnie - dziennie osoba na tym stanowisku będzie trzeba bowiem odbierać ok. 571 połączeń

Oferty są kuszące

Wysiłki operatora telefonicznego mają być jednak odpowiednio nagradzane. Pałac Buckingham proponuje bowiem kandydatom roczną pensję w wysokości 26 tys. funtów - w przeliczeniu jest to blisko 130 tys. zł. Miesięczna płaca wg kalkulacji wynosiłaby ok. 2166 funtów, czyli 10,8 tys. zł. Dla porównania, inżynierowie systemów przeciwpożarowych mogą dostać 40 tys. funtów rocznie (199,6 tys. zł), zaś doradcy ds. komunikacji - min. 26 tys. funtów rocznie.

Oprócz pensji, kandydaci na wszystkie stanowiska mogą liczyć na atrakcyjne benefity. Pracownik może bowiem liczyć na min. 25 dni wolnego na start, które wraz ze stażem rosną do 30 dni wolnych. Wśród przywilejów są także bezpłatny lunch, zniżki na zakupy oraz wstęp do posiadłości królewskich za darmo.

źródło: next.gazeta.pl